Več kot 30 ur je 91-letni moški ležal na hodniku na nosilih, ko so ga z reševalnim vozilom prepeljali na urgenco v Palmanovi, poročajo tržaški mediji. Medijem je za dogodek povedal sin 91-letnika, ki je naslednjega dne prišel na urgenco in očeta našel na istem mestu, kjer ga je dan prej pustil. In ni bil edini, na hodniku je bilo še dvanajst drugih bolnikov, ki so čakali na prosto posteljo.
NA HODNIKU URGENCE JE LEŽAL VEČ KOT 30 UR: Absurd v zdravstvu čez mejo
Trst

Gre za nečloveške razmere, trpljenje in ponižanje, gre za dogodek, ki je ponovno pokazal, kako slabe so razmere v javnem zdravstvu, na kronično pomanjkanje osebja in pomanjkanje razpoložljivih postelj, je povedal sin 91-letnika. Po poročanju Primorskega dnevnika je bila v bolnišnici sprožena notranja preiskava.
Škandalozna odpoved zdravstvenega sistema Furlanije (FJK), pa je dogodek komentirala slovenska senatorka v italijanskem parlamentu Tatjana Rojc. Rojčeva pričakuje, da bodo deželna vlada in pristojni organi sprejeli potrebne ukrepe, da se takšni primeri ne bi dogajali, "imamo politični razred, ki je na področju zdravstva dajal volilne obljube in še naprej prikazuje idilično stanje, soočiti pa se mora s svojo odgovornostjo".
Komentiraj
kokodek |
05 .01. 2026 ob 17: 20
1
zgleda, da je pri nas še dobro
Regional priporoča
Zadnje z obale
Več kronike
NAZADNJE SO JO VIDELI V PIRANU: Pogrešajo 29-letno Polino, policija poziva k pomoči
M.M.
-
danes ob 17:12
TRAGEDIJA NA LJUBLJANSKEM RINGU: Po silovitem trčenju v tovornjak umrla voznica
M.M.
-
danes ob 16:19
IZGUBIL NADZOR NAD VOZILOM: 19-letnik umrl po večkratnem prevračanju avtomobila
U.G.
-
danes ob 13:57
Več trendov
Novo iz Slovenije
PREOBRAT NA VRHOVNEM SODIŠČU: RTV Slovenija uspela v sporu z Erjavčevo stranko
M.M.
-
danes ob 15:24
