Digitalni boni ’22 in s tem povezana izobraževanja za starejše še naprej povzročajo kaos. Že pretekli teden so zaradi izredno velikega zanimanja za prijavo in omejenega števila ponekod v hipu zapolnili vsa razpoložljiva mesta. Prihajalo je tudi do nezadovoljstva in celo groženj zaposlenim s strani oseb, ki so ostale brez možnosti prijave. Danes pa se je v Kopru že pred 8. uro zjutraj vila dolga vrsta, ki je marsikoga odvrnila, da bi se na tečaj sploh prijavil.
'NORIŠNICA' PRED KOPRSKO LJUDSKO UNIVERZO: Še pred odprtjem se je vila dolga vrsta (VIDEO)
Koper
Na Ljudski univerzi Koper so na spletni strani zapisali, da bodo prijave na izobraževanja sprejemali samo osebno na njihovem sedežu danes od 8. ure naprej. "Sprejeli bomo lahko največ 129 oseb, zato bo prijava mogoča le do zapolnitve mest," so ob tem dodali. Izobraževanja bodo potekala v vseh štirih obalnih občinah, v Kopru, Izoli, Piranu in Ankaranu ter bodo trajala skupno 12 oz. 13 ur, za upravičenost do digitalnega bona pa bo obvezna prisotnost v obsegu vsaj devet ur.
A kot kaže, bodo ta mesta hitro zapolnjena, saj se je že pred 8. uro vila dolga vrsta, na kar nas je opozoril bralec, ki nam je poslal videoposnetek in pripisal: "norišnica za prijavo na računalniški tečaj". Pojasnil je, da je ob 7.45 tja pripeljal mamo, vendar sta se zaradi prevelike gneče premislila in 'obrnila'.
Zaradi omejenega števila prostih razpisanih mest za izobraževanja je prijavljanje na tečaje marsikje že pretekli teden povzročilo težave in slabo voljo. Zakon namreč zagotavlja denar za izvedbo tečajev le za 5000 starejših.
Iz družbe B&B, ki bo izobraževanja izvajala na območju Kranja, Cerkelj na Gorenjskem, Škofje Loke in Radovljice, so pred časom sporočili, da zaradi izredno velikega zanimanja za prijavo in omejenega števila razpisanih mest prihaja do nezadovoljstva in celo groženj njihovim sodelavcem s strani oseb, ki so ostale brez možnosti prijave.
Že pretekli teden so na nekaterih vpisnih mestih po državi nastale velike gneče, zaradi majhnega števila prostih mest pa je prihajalo tudi do prerivanj.
Upravičeni prebivalci Slovenije oz. tisti, ki se jim bo sploh uspelo prijaviti, se bodo lahko subvencioniranega neformalnega izobraževanja za dvig digitalnih kompetenc udeležili do 30. novembra letos. Pogoj za brezplačno udeležbo sta stalno prebivališče v Sloveniji in starost 55 let ali več na dan 12. marca letos. Udeležba na tem izobraževanju bo pogoj za vpis v informacijski sistem finančne uprave kot upravičenca do digitalnega bona 22, ki udeležencem omogoča nakup računalniške opreme.