VEDNO VEČ PRITOŽB ZARADI VEČERNEGA HRUPA V PORTOROŽU: Andrej Korenika sklical izredni operativni sestanek

Piran

Vedno več pritožb občanov nad hrupom v poznih večernih urah v Portorožu je piranskega župana Andreja Koreniko spodbudilo k sklicu izrednega operativnega sestanka, kjer so sodelovali vsi ključni deležniki – policija, civilna zaščita, predsednica krajevne skupnosti in medobčinska uprava.

Sestanka so se med drugim udeležili komandir Policijske postaje Piran Matjaž Žerjal, njegov namestnik Branko Soršak, predstavnik Medobčinske uprave Istra Denis Udovič, poveljnik Civilne zaščite Občine Piran Robert Zirnstein, direktor Okolja Piran mag. Nesi Dulai in predsednica KS Portorož Tatjana Fakin.

Kot so sporočili s piranske občine, je v pripravi tudi sprememba odloka o merilih za določitev podaljšanja obratovalnega časa gostinskih obratov v Občini Piran, v katerem bodo natančneje določeni pogoji in merila za obratovanje v podaljšanjem obratovalnem času, postopki za preklic soglasja za obratovanje v podaljšanjem obratovalnem času, predvsem v primeru kršitev vezanih na prekomerno obremenjevanje okolja s hrupom in drugih kršitev javnega reda in miru.

Župan je poudaril, da občina pritožbe prebivalk in prebivalcev jemlje zelo resno in bo storila vse, kar je v njeni moči, da jim zagotovi ustrezno kakovost življenja v svojem mestu.

Deli novico:

Komentiraj

Za komentiranje je potrebna  Prijava  oz.  Registracija
zoran13 |  04 .08. 2024 ob  23: 09
Misel dneva
Naj vsem v Portorožu izmerijo decibele, ne samo nam. Muziko, ki jo izvajajo naši glasbeniki, zlahka preglasijo sosedi s svojim ozvočenjem, zato je na mestu vprašanje, kdo je preglasen. Vsekakor pa se moramo odločiti, ali bomo turistično mesto ali spalno naselje.
Samo Markežič, najemnik lokala Rock'n'Roll Circus v Portorožu
Primorske.svet24si
 |  04 .08. 2024 ob  22: 58
Glede na naše razumevanje turizma in njegovega razvoja, ki ga sprejemajo v občinskih upravah ter svetih in za to pristojnih službah je potrebno dodati, da povsod drugod drugače dojemajo pojem turizma, prijaznosti, osprtih trgovin, zabave ter spremljevalnih dejavnosti. Vse to se vidi v turističnem utripu, ki ga doživljajo mesta Umag, Poreč in Rovinj, saj imajo veliko več turistov kot Portorož, Piran, Izola, Koper pa še kar nekaj mest bi morali dodati, da bi te številke morda le presegli. Resda pa tudi na Hrvaškem in v Istri lokalni trgovci in ponudniki storitev opažajo, da je letos tujih gostov manj in da so se zaradi velikanskih podražitev, navade in potrebe turistov močno spremenile. Trgovine se po navadi pri nas že zapirajo, ko se v tujini skoraj odpirajo, saj se ve, da so vsi na plažah ob popoldanskih visokih vročinah. Nekoč smo imeli veliko disco klubov v Porotožu: Gianni, Riviera, Bau Bau, Casino Metropol, Tivoli, Arkadia, pa ni bilo večjih problemov in zabava je bila velikokrat do jutranjih ur. Svoboda. Zabava. Mladost. Razposajenost, Prijateljstvo. Terase portoroških hotelov so bile takrat polne, na njih se je uživalo in plesalo ob živi muziki, ki so jo izvajali razni ansambli. Skratka dogajalo so se sedemdeseta, osemdeseta in devetdeseta leta obilja, prijateljstva in ljubezni. Danes pa imamo odloke in prepovedi za domala vsakršen dogodek, pa vstop na plažo, saj se bo kmalu, plačevalo še za tuširanje, pa WC, skratka, to je uspešno polnjenje proračunskega denarja posameznih občin. Da ob tem ne govorimo o predragih parkiriščih, pa kaznih, ki jih pišejo načrtovalci turističnih dejavnosti, ki so omenjeni v gornjem članku. Koliko pa mora imeti povprečna slovenska štitričlanska družina, da okusi obalo, parkira svtomobil in zaužije normalno kosilo, da si končnoi lahko privošči skromen dopust. Mnogi, ki odločajo o teh zadevah, bi si morali odgledati in doživeti prijaznost, uslužnost ter prizadevanja za prijeten vtis bivanja v turističnih krajih, saj z zgodnjim zapiranjem lokalov, trgovin, gostiln ter restavracij, žel turistov ne bomo obdržali ampak dokaj verjetno pa odgnali. In ti, se ne bodo več vrnili v naše kraje, kjer odloča zbirokratizirana srenja ter kaznovanje ter neprijaznost domala na vsakem koraku. Žal tudi moderna strategija razvoja tega ne bo spremenila, kajti za to je potrebno odprtost, sodelovanje vseh deležnikov v turizmu ter njihovo dogovarjanje, saj je jasno, da ne morejo biti vse velike prireditve ob istem dnevu in enakih urah v vseh obmorskih mestih, kar kaže na nesodelovanje uprav, turističnega gospodarstva ter odločevalcev turističnega razvoja na Obali...
kokodek |  04 .08. 2024 ob  07: 09
haha, to je naš biser turizma
Cazzimperio  |  03 .08. 2024 ob  13: 17
Kdo ja nadomestil Puha tistega, ki se je vedno poleti pritoževal.
Da je nočno življenje v turističnem mestu zamrlo.
Hoteli in plaže prazne.
Ostane to, da naselijo v prazne hotele nezakonite migrante.
Boste imeli štiri sezone na leto polno turistov.
Pjero Panin |  02 .08. 2024 ob  14: 44
16
Mah,sej nimas v Portorozu vec kaj delat kot lizat sladoled in delat kroge okoli plaze.
Portoroz 1905 je zgodovina titanika.
Živaj |  02 .08. 2024 ob  10: 39
14
@hribi - tukaj ni govora o miru po 22. uri. Tukaj je govora o manj hrupni glasbi. Če nabijajo 18 inčne base na max. se to sliši, pa če imaš 5-slojne šipe na oknih.
Ištrijan |  02 .08. 2024 ob  10: 30
@ Prč | 02 .08. 2024 ob 10: 14

Bi se strinjal.
Prč |  02 .08. 2024 ob  10: 14
33
@hribi Večina nas ne živi od turizma. V mojem kraju sem bil jaz pred turizmom. S turizmom sem "pridobil" višje cene, gužvo, nered, umazanijo, kriminal, dilanje mamil, turisti si postrežejo na mojem zelenjavnem vrtu, serjejo in ščijejo na mojem dovozu,... Ne smemo pozabit, da turizem prinaša majhno dodano vrednost in posledično nizek standard večine zaposlenih. Zaposleni v turizmu delajo tudi ob sobotah, nedeljah in praznikih, njihove otroke pa večinoma vzgaja ulica. Turizem v taki obliki je socialna bomba. Ne vem kdo se spreneveda, vem pa da gremo v napačno smer.
hribi |  02 .08. 2024 ob  09: 39
31
Tukaj se vsi sprenevedajo. Želiš imeti turizma in hotele, želiš oddajati sobe za lepe šolde in hkrati mir ob 22 uri. To pač ne gre.
Ištrijan |  02 .08. 2024 ob  08: 41
14
Očitno je zgorelo premalo betul