Svet zavoda Ortopedske bolnišnice Valdoltra je potrdil program dela in finančni načrt za letos. Kot so sporočili iz bolnišnice, načrtujejo nadaljnjo rast obsega poslovanja, skrajševanje čakalnih dob in dodatne zaposlitve. Letos načrtujejo 6000 ortopedskih operacij ter dodatnih 1030 operativnih posegov na področjih, kjer so čakalne dobe najdaljše.
ZA KRAJŠANJE ČAKALNIH DOB: V Valdoltri letos načrtujejo več kot 1000 dodatnih posegov
Ankaran
Z izvedbo omenjenega programa si v bolnišnici letos obetajo prihodke v višini 47 milijonov evrov, kar predstavlja 5,8-odstotno rast v primerjavi s preteklim letom. Kot so še sporočili v sporočilu za javnost, med pomembnejše izboljšave zdravljenja uvrščajo dejavnost hiperbarične medicine in uporabo navigacije za natančnejše izvajanje operacij na hrbtenici.
V bolnišnici so sicer tudi letos pripravili kadrovski načrt, s katerim želijo izvesti tako nerealizirane zaposlitve preteklega leta kot tudi zaposlitve, povezane z novo organizacijo in razvojnimi projekti. "Planiramo povečanje števila za 41 zaposlenih, kar pomeni 525 zaposlenih ob koncu leta 2025. Med drugim načrtujemo povečanje sredstev za usposabljanje in razvoj kadrov ter aktivnosti za povečanje zadovoljstva zaposlenih," so še sporočili iz Valdoltre.
Načrtujejo tudi posodobitve na področju tehnološke opremljenosti in infrastrukture. Tako za letos napovedujejo nakup dveh novih aparatov za magnetno resonanco, razširitev prostorov laboratorija in lekarne, začetek urejanja prostorov rehabilitacijskega centra ter povečanje sredstev za medicinsko opremo, digitalizacijo in zamenjavo dotrajane opreme.
"Med načrtovane projekte sodi še priprava projektne dokumentacije za center hiperbarične medicine in projekt novega paviljona D z novo centralno sterilizacijo in operacijskim blokom. Vrednost vseh predvidenih investicijskih vlaganj za leto 2025 znaša 6,5 milijona evrov," so dodali v sporočilu za javnost.
Ponovno nameravajo oddati tudi vlogo za pridobitev statusa terciarne ustanove na področju ortopedije. Kot so pojasnili, bi to za bolnišnico pomenilo potrditev njenega strokovnega in znanstvenoraziskovalnega dela ter doprinosa razvoju ortopedije doma in v tujini.