Nogometaši bodo lahko po novem sodniku na tekmi prijavili rasistično gesto ali besede tako, da bodo z roko naredili znak X, je v petek sporočila Mednarodna nogometna zveza (Fifa) ob kongresu v Bangkoku na Tajskem. S tem skuša Fifa v okviru boja proti diskriminaciji, ki spodkopava šport, narediti nov korak.
BOJ PROTI DISKRIMINACIJI: Nogometaši bodo z znakom X sodniku prijavili rasistično vedenje (FOTO, VIDEO)
Svet
Fifa je zapisala, da bo rasizem ločen prekršek v športnem disciplinskem kodeksu in s strožjimi sankcijami, vključno s prepovedjo nastopanja.
All FIFA Member Associations are united in the global stand against racism outlined at the 74th FIFA Congress in Bangkok. pic.twitter.com/vNYcxe6DXW
— FIFA (@FIFAcom) May 17, 2024
Globalno stališče v boju proti rasizmu je bilo sprejeto na letnem kongresu 211 članic Fife po mesecih posvetovanj z nogometašicami in nogometaši, ki so bili žrtve zlorab s strani tekmecev ali navijačev.
Komentiraj
Regional priporoča
Novo iz sveta
Zadnje z obale
Več kronike
ZARADI NJUNE VOŽNJE Z E-SKIROJEM IZGUBIL ŽIVCE: Na eni izmed izolskih ulici je zavrelo
M.U.
-
včeraj ob 11:00
V TRGOVINI SE JE POČUTIL KOT DOMA: Na koncu so mu vrata pokazali koprski policisti
M.U.
-
včeraj ob 08:51
IZBRALA JE NAPAČNO BRISAČO: Razplet v Portorožu se ni izšel po njenih načrtih
M.U.
-
včeraj ob 08:11
Več trendov
Novo iz Slovenije
"SANJE SE LAHKO HITRO RAZBLINIJO": Dončićeva fundacija mladim talentom ponuja finančno pomoč
U.G.
-
včeraj ob 18:33
SLADKO V POČITNICE: Občina Divača otrokom 'častila' osvežujoč začetek poletja (FOTO)
T.K.
-
včeraj ob 14:54

