Minula sobota je bila za sečoveljske gasilce poseben dan. Skupaj z gosti in prijateljskimi društvi so namreč svečano prevzeli novo gasilsko vozilo GVGP-1, ki jim bo omogočilo hitro in učinkovito posredovanje na intervencijah. Dogodka so se udeležili piranski župan Đenio Zadković, nekdanji župan Peter Bossman in poslanka državnega zbora Meira Hot, so sporočili iz Prostovoljnega gasilskega društva (PGD) Sečovlje.
VELIK DAN ZA SEČOVELJSKE GASILCE: Dobili nujno potrebno vozilo, ki jim bo omogočilo hitrejše posredovanje na intervencijah (FOTO)
Piran

Kot so še zapisali sečoveljski gasilci, je prisotne pozdravil župan Đenio Zadković, ki je dejal, da gasilce vidi kot družbene junake. Za posluh pri nabavi nujno potrebnega vozila se zahvaljujejo tudi nekdanjemu županu Petru Bossmanu.
Predsednik Gasilske zveze (GZ) Piran Dušan Košir se je zahvalil Občini Piran, saj je zagotovila sredstva za nabavo treh novih vozil vsem trem društvom v gasilski zvezi Piran. Ob tej priložnosti so v vozilo položili tudi torbo za prvo pomoč, ki jim jo je za vsa njihova vozila darovala Adriatic Slovenica.
Dogodek so sklenili z blagoslovom vozila, ki ga je izvedel vaški župnik Matjaž Kravos.
Komentiraj
Regional priporoča
Zadnje z obale
Več kronike
VEČURNA ZAPORA SKRIVALA TRAGEDIJO: Policija razkrila razlog dramatične intervencije
M.U.
-
danes ob 11:42
PRETEPALA IN ROPALA DIJAKE: 19-letnikoma z območja Krškega večletni zaporni kazni
U.G.
-
danes ob 10:39
Več trendov
Novo iz Slovenije
ČE IMATE TA OTROŠKI AVTOSEDEŽ, UKREPAJTE TAKOJ: Predstavlja resno tveganje (FOTO)
M.U.
-
danes ob 09:11
JANEZ JANŠA: "Državo smo izbojevali s pogumom ljudi, ki so verjeli v Slovenijo"
A.P.
-
včeraj ob 08:45
