Po več urah čakanja so zaposleni na Občini Ajdovščina lahko zapustili prostore za karanteno. Pošiljka z belim prahom, ki je zjutraj prispela na občino in jo je zaposlena na vložišču občine odprla, ni bila nevarna, je za STA sporočil vodja občinskega štaba Civilne zaščite Ajdovščina Igor Benko.
AJDOVSKI OBČINSKI URADNIKI V KARANTENI ZARADI SUMLJIVE POŠILJKE: Na koga je bila naslovljena?
Kronika

V stavbi občine je bilo v karanteni od jutranjih ur 27 zaposlenih, dve med njimi sta bili v posebnem prostoru, saj sta prišli v stik z belim prahom.
Kot je za STA povedal tiskovni predstavnik ajdovske občine Edo Pelicon, ni znano, na koga je bila pošiljka naslovljena.
Pisemsko pošiljko s sumljivo vsebino so poslali na Inštitut za mikrobiologijo in parazitologijo na veterinarski fakulteti, kjer so opravili analizo. Dokler niso bili znani rezultati analize, so bili prostori ajdovske občine popolnoma zaprti. Vanje so imeli vstop le gasilci s posebnimi zaščitnimi oblekami.
Komentiraj
Regional priporoča
Več kronike
ZARADI NJUNE VOŽNJE Z E-SKIROJEM IZGUBIL ŽIVCE: Na eni izmed izolskih ulici je zavrelo
M.U.
-
danes ob 11:00
V TRGOVINI SE JE POČUTIL KOT DOMA: Na koncu so mu vrata pokazali koprski policisti
M.U.
-
danes ob 08:51
Zadnje z obale
Več trendov
Novo iz Slovenije
SLADKO V POČITNICE: Občina Divača otrokom 'častila' osvežujoč začetek poletja (FOTO)
T.K.
-
danes ob 14:54
