Trikratni zmagovalec najprestižnejše kolesarske preizkušnje, dirke po Franciji, Američan Greg LeMond, je dejal, da bi moral njegov zaradi dopinga in laganja osramočeni rojak Lance Armstrong pristati v zaporu.

"To ni bila športna prevara, ampak že kriminal. Tu je govora o organizirani mafiji, ki je zavajala ljudi, Armstrong pa je bil v njenem vrhu. Obstajajo ljudje, ki so kriminalci in ki enostavno morajo v zapor," je dejal 52-letni LeMond in dodal, da bi bil Armstrong brez dopinga povsem povprečen kolesar.
"Poznam njegove fizične sposobnosti. Če bi bil čist in ne bi goljufal, potem bi bil v najboljšem primeru med prvih 30 na svetu. Ni sposoben osvojiti toura," pravi LeMond, ki je francosko pentljo osvojil v letih 1986, 1989 in 1990.
Regional priporoča
Zadnje z obale
Več kronike
NAZADNJE SO JO VIDELI V PIRANU: Pogrešajo 29-letno Polino, policija poziva k pomoči
M.M.
-
včeraj ob 17:12
TRAGEDIJA NA LJUBLJANSKEM RINGU: Po silovitem trčenju v tovornjak umrla voznica
M.M.
-
včeraj ob 16:19
IZGUBIL NADZOR NAD VOZILOM: 19-letnik umrl po večkratnem prevračanju avtomobila
U.G.
-
včeraj ob 13:57
Več trendov
Novo iz Slovenije
PREOBRAT NA VRHOVNEM SODIŠČU: RTV Slovenija uspela v sporu z Erjavčevo stranko
M.M.
-
včeraj ob 15:24
