Film Iron Man 3 je v letu 2013 studiem prinesel največ denarja - 1,2 milijarde ameriških dolarjev (870 milijonov evrov). Za njim sta se na lestvici spletne strani Box Office Mojo uvrstila Jaz, baraba 2 z 918 milijoni dolarjev (669 milijonov evrov) in Igre lakote: Kruto maščevanje s 795 milijoni dolarjev (580 milijonov evrov).
Kateri film je največji zaslužkar v letu 2013?
Film
Med deset največjih zaslužkarjev so se uvrstili še Hitri in drzni 6, Pošasti z univerze, Jekleni mož, Gravitacija, Thor: Svet teme, Hobit: Smaugova pušča in Krudovi.

Celotna ameriška produkcija je lani zaslužila 10,9 milijarde dolarjev (skoraj 8 milijard evrov), kar je več kot 100 milijonov dolarjev (73 milijonov evrov) več kot lani in največ doslej.
Kot piše britanski BBC, je bilo število prodanih vstopnic podobno lanskemu - okoli 1,36 milijarde. Rekordni zaslužek tako temelji na višjih cenah tako navadnih vstopnic kot vstopnic za 3D in imax predstave.
Regional priporoča
Več trendov
Zadnje z obale
Več kronike
NAZADNJE SO JO VIDELI V PIRANU: Pogrešajo 29-letno Polino, policija poziva k pomoči
M.M.
-
danes ob 17:12
TRAGEDIJA NA LJUBLJANSKEM RINGU: Po silovitem trčenju v tovornjak umrla voznica
M.M.
-
danes ob 16:19
IZGUBIL NADZOR NAD VOZILOM: 19-letnik umrl po večkratnem prevračanju avtomobila
U.G.
-
danes ob 13:57
Novo iz Slovenije
PREOBRAT NA VRHOVNEM SODIŠČU: RTV Slovenija uspela v sporu z Erjavčevo stranko
M.M.
-
danes ob 15:24
