KLJUB UVODNIM TEŽAVAM: Koprčani na domačem igrišču prepričljivo odnesli zmago (FOTO)

Rokometaši Kopra so v prvem krogu lige NLB premagali Misteral Krško s 34:27 (16:13).

Koprska zasedba je imela v uvodnem krogu sprva kar nekaj težav proti motiviranim novincem v prvoligaški druščini, a na koncu zanesljivo vknjižila prvi par točk v sezoni.

Po dobrem začetku Koprčanov in prednosti treh golov, so se Krčani vrnili in v 18. minuti po golu Filipa Baznika povedli. Domači so proti koncu prvega dela vodili za štiri gole, dovolili še eno približanje gostov, a na odmor odšli s tremi zadetki prednosti (16:13).

Gosti se niso dali in nekaj časa še ostajali blizu. Matic Dosedla je v 39. minuti zadel za -2 (21:19), a je nato sledil delni izid 3:0 za prvo vodstvo s petimi goli naskoka varovancev Borisa Lisice.

Ob koncu je varovancem Aleša Sirka nekoliko zmanjkalo tudi moči, prednost Koprčanov pa je nekaj minut pred koncem narasla tudi na osem golov za mirno končnico.

V domači vrsti se je z devetimi goli najbolj izkazal Sandi Muminović, šest jih je dodal Amir Bašić, medtem ko je Marin Đurica v vratih zbral 16 obramb ob 37-odstotnem izkupičku. Pri Krčanih je Filip Baznik dvoboj končal s petimi doseženimi goli.

Koprska zasedba bo v prihodnjem krogu že v sredo gostovala v Ormožu, zasedba iz Krškega pa bo Sviš Cugelj okna Ivančno Gorico gostila prihodnjo soboto.