Greenpeace do septembra po vsem svetu izvaja kampanjo Rešimo Arktiko, ki poteka tudi po nekaterih slovenskih mestih. Cilj kampanje je ustvariti globalno zatočišče okoli severnega tečaja in doseči, da Združeni narodi sprejmejo dogovor za zaščito Arktike pred črpanjem nafte, industrijskim ribolovom in morebitnimi konflikti v regiji.
Polarna medvedka obiskala Izolo
Kampanji se je doslej po svetu pridružilo več kot 3,5 milijona ljudi, vključno z več kot 100 igralci, glasbeniki, raziskovalci in voditelji iz sveta gospodarstva, umetnosti in medijev. V Sloveniji želi Greenpeace k podpisu podpore kampanji pritegniti vsaj 15.000 posameznikov.
Paula, ki je v Slovenijo pripotovala v petek, se bo v Sloveniji zadržala en teden. Včeraj je obiskala tudi Izolo, kjer je v okviru oddaje Sveže modra selekcija Radia Koper na problematiko opozorila obiskovalce plaže Svetilnik (na fotografiji). Ustavila se je že v Mariboru, obiskala pa bo tudi Ljubljano, Koper in Piran.
Regional priporoča
Zadnje z obale
Več kronike
NAZADNJE SO JO VIDELI V PIRANU: Pogrešajo 29-letno Polino, policija poziva k pomoči
M.M.
-
včeraj ob 17:12
TRAGEDIJA NA LJUBLJANSKEM RINGU: Po silovitem trčenju v tovornjak umrla voznica
M.M.
-
včeraj ob 16:19
IZGUBIL NADZOR NAD VOZILOM: 19-letnik umrl po večkratnem prevračanju avtomobila
U.G.
-
včeraj ob 13:57
Več trendov
Novo iz Slovenije
PREOBRAT NA VRHOVNEM SODIŠČU: RTV Slovenija uspela v sporu z Erjavčevo stranko
M.M.
-
včeraj ob 15:24

