Na Infekcijski kliniki Fran Mihaljević v Zagrebu je pred dvema dnevoma zaradi covida-19 umrla mlada ženska. "Okužila se je kot nosečnica, en mesec je bila na zunajtelesni oksigenaciji, a je na koncu izgubila bitko. Gledamo te tragedije, predvsem v tem valu. To nas precej čustveno izčrpava, vemo, da je večina teh smrti nepotrebnih," je za Novo TV dejal infektolog Marko Kutleša.
ŠE ENA TRAGIČNA ZGODBA NOSEČNICE: "Vemo, da je večina teh smrti nepotrebnih"
Kronika
Fotografija je simbolična.
"Po teh situacijah se vsi počutimo grozno. To je nepopisna tragedija. Življenje je polno tragedij, a neposredno gledati te tragedije je čustveno precej zahtevno," je dodal.
Odzval se je tudi na novo različico koronavirusa, omikron. Kot pravi zagrebški infektolog, po preliminarnih rezultatih kaže, da poživitveni odmerek preprečuje težjo obliko bolezni. "Vseeno pa bo treba še počakati," je dodal.
Povedal je tudi, da dokler obstaja bolezen s precejšnjo umrljivostjo, je potrebno cepivo prilagajati, poroča večernji.hr.
Komentiraj
Regional priporoča
Več kronike
ZADEL KOLESARJA IN OPLAZIL AVSTRIJKO: Nevarno prehitevanje motorista na Bovškem (FOTO)
T.K.
-
včeraj ob 14:34
SEKUNDE SO ODLOČALE: Ribiča odnesla Soča, pred smrtjo ga je rešil pogumni občan
M.U.
-
včeraj ob 13:41
POGREŠANI DEKLICI PO DVEH TEDNIH NAŠLI: Njuna mati, njen partner in materin oče so v priporu
T.K.
-
včeraj ob 12:14
Zadnje z obale
Več trendov
Novo iz Slovenije
NATAŠA PIRC MUSAR UDARILA PO ORGANIZATORJIH: Proslava ne sme deliti Slovencev
B.Č.
-
včeraj ob 20:20
