Po obilnem obroku že zaradi slabe vesti marsikdo raje preskoči sladico, da se ne bi zredil. A ko boste spoznali 'desertni trik', se nikoli več ne boste odrekli sladkemu zadovoljstvu. Znanstveniki z Univerze v Arizoni in mehiškega Tecnologico de Monterrey so izvedli zanimiv eksperiment.
SLADICA PO OBROKU: Ljudje s to 'slabo navado' so bolj suhi od tistih, ki se ji izogibajo
Trendi

Rezultat je pokazal, da so bili ljudje, ki so se že na začetku obroka zavestno odločili, da bodo na koncu vzeli sladico, pri izbiri predjedi in glavnega obroka bolj kritični do sebe. Verjetnost, da bi naročili zdravo jed, je bila pri njih višja kot pri tistih, ki so se po večerji odločili, da ne bodo jedli sladice.
Ljudje, ki so za sladico naročili sadje, so s tem pomirili vest, a so pretiravali z glavno jedjo. Posledica tega je bila, da so udeleženci, ki so naročili slaščice, v telo vnesli 30 odstotkov manj kalorij kot tisti, ki so za sladico izbrali sadje.

Eden od vodilnih v raziskavi Martin Reitman je pojasnil, da so si gostje, ki so se odločili za sladki desert, hkrati izbrali bolj zdravo glavno jed in priloge, da bi jih manj pekla vest.
Komentiraj
Regional priporoča
Več trendov
Zadnje z obale
Več kronike
NAZADNJE SO JO VIDELI V PIRANU: Pogrešajo 29-letno Polino, policija poziva k pomoči
M.M.
-
včeraj ob 17:12
TRAGEDIJA NA LJUBLJANSKEM RINGU: Po silovitem trčenju v tovornjak umrla voznica
M.M.
-
včeraj ob 16:19
IZGUBIL NADZOR NAD VOZILOM: 19-letnik umrl po večkratnem prevračanju avtomobila
U.G.
-
včeraj ob 13:57
Novo iz Slovenije
PREOBRAT NA VRHOVNEM SODIŠČU: RTV Slovenija uspela v sporu z Erjavčevo stranko
M.M.
-
včeraj ob 15:24
