NA GORIŠKEM SPLETNI GOLJUFI ZNOVA NA DELU: Enemu ukradli 40.000 evrov, drugi nakazal 47.700 evrov

Slovenija

Policisti v Ajdovščini in Novi Gorici obravnavajo dve spletni goljufiji. V prvem primeru je storilec po klicu prek WhatsAppa pridobil dostop do spletne banke in z računa odtujil 40.000 evrov, v drugem pa je žrtev z lažnim investiranjem v delnice prek aplikacije za trgovanje s kriptovalutami nakazala 47.700 evrov. 

Policisti PP Ajdovščina so obravnavali spletno goljufijo, kjer je neznani storilec poklical oškodovanca preko aplikacije WhatsApp, nato pa na njegov mobilni telefon, brez vednosti oškodovanca naložil nekaj aplikacij, na neznan način vstopil v spletno banko ter z njegovega bančnega računa izvedel več transakcij v višini 40.000 evrov. Policisti bodo zoper neznanega storilca podali kazensko ovadbo, so sporočili s Policijske uprave Nova Gorica.

Policisti PP Nova Gorica pa so obravnavali spletno goljufijo, kjer je neznani storilec oškodovanca kontaktiral z več različnih telefonskih številk in ga prepričal, da je preko aplikacije za trgovanje s kriptovalutami opravil več nakazil v skupni vrednosti 47.700 evrov, pod pretvezo investiranja v delnice podjetja.

O spletni goljufiji poročajo tudi s PU Celje. Velenjski policisti so obravnavali primer oškodovanca, ki je od aprila trgoval na spletni borzi, za katero se je pozneje izkazalo, da je lažna. V upanju na zaslužek je posameznik postopoma vložil okoli 38.000 evrov. Ko je ugotovil, da gre za prevaro in da denarja ne more dvigniti, je zadevo prijavil policiji.

Deli novico:

Komentiraj

Za komentiranje je potrebna  Prijava  oz.  Registracija