V 73. letu starosti je umrl nekdanji predsednik Nogometne zveze Slovenije Miro Samardžija, so sporočili z Nogometne zveze Slovenije. Samardžija je NZS vodil med letoma 1978 in 1981.
Umrl nekdanji predsednik NZS Miro Samardžija
Kronika

"Miro Samardžija je izhajal iz vrst aktivnih nogometašev, pod njegovim predsedovanjem pa je NZS dosegla velik porast registriranih nogometašev, saj se je številka povzpela do meje osem tisoč, v rekreacijsko nogometno vadbo pa je bilo vključenih več kot 10 tisoč ljubiteljskih nogometašev. NZS je takrat doživela notranjo reorganizacijo, saj se je sedem regionalnih podzvez preoblikovalo v dvajset občinskih in medobčinskih zvez. Te so skupaj pokrile 55 od 60 občin, kolikor jih je bilo v Sloveniji v tistih časih. NZS je takrat posebno pozornost posvečala vzgoji mladih nogometašev, k tej praksi pa je usmerjena tudi danes," so v sporočilu za javnost zapisali pri NZS.
Regional priporoča
Več kronike
VEČURNA ZAPORA SKRIVALA TRAGEDIJO: Policija razkrila razlog dramatične intervencije
M.U.
-
danes ob 11:42
PRETEPALA IN ROPALA DIJAKE: 19-letnikoma z območja Krškega večletni zaporni kazni
U.G.
-
danes ob 10:39
Zadnje z obale
Več trendov
Novo iz Slovenije
ČE IMATE TA OTROŠKI AVTOSEDEŽ, UKREPAJTE TAKOJ: Predstavlja resno tveganje (FOTO)
M.U.
-
danes ob 09:11
JANEZ JANŠA: "Državo smo izbojevali s pogumom ljudi, ki so verjeli v Slovenijo"
A.P.
-
včeraj ob 08:45
