Italijanski turistični biser Benetke bi lahko kmalu začel zaračunavati obiskovalcem vstop v mestno središče. Vlada v Rimu je namreč v proračunu za leto 2019 predvidela ukrep, v skladu s katerim bi lahko občine uvedle med 2,50 in pet evrov vstopnine v center kraja, poroča avstrijska tiskovna agencija APA.
BO OBISK BENETK KMALU PLAČLJIV? Toliko bi znašala vstopnina
Svet

Vstopnina naj bi nadomestila turistični davek, ki ga sedaj zbirajo nekatere občine. Po poročanju medijev naj bi možnost pobiranja vstopnine zelo razveselila oblasti v Benetkah. Kako naj bi vstopnino pobirali, sicer še ni jasno. Na vrhuncih sezone se v Benetkah dnevno drenja do 130.000 turistov. To težave povzroča ne le njim, ampak še posebej domačinom.
Komentiraj
Regional priporoča
Več kronike
ZADEL KOLESARJA IN OPLAZIL AVSTRIJKO: Nevarno prehitevanje motorista na Bovškem (FOTO)
T.K.
-
včeraj ob 14:34
SEKUNDE SO ODLOČALE: Ribiča odnesla Soča, pred smrtjo ga je rešil pogumni občan
M.U.
-
včeraj ob 13:41
POGREŠANI DEKLICI PO DVEH TEDNIH NAŠLI: Njuna mati, njen partner in materin oče so v priporu
T.K.
-
včeraj ob 12:14
Več trendov
Novo iz Slovenije
NATAŠA PIRC MUSAR UDARILA PO ORGANIZATORJIH: Proslava ne sme deliti Slovencev
B.Č.
-
včeraj ob 20:20
