Državni svetniki so z 22 glasovi za in sedmimi proti izglasovali odložilni veto na energetski zakon, ki ga je DZ sprejel v četrtek. Ključni razlog za zahtevo za veto je bilo nestrinjanje z vsemi določili, ki urejajo energetsko izkaznico. O zakonu bo sedaj moral ponovno odločati DZ, zakon pa mora podpreti absolutna večina, torej vsaj 46 poslancev.
Državni svetniki izglasovali veto na energetski zakon

Zahtevo za odložilni veto je vložila interesna skupina lokalnih interesov državnega sveta. Energetski zakon sicer med drugim v slovenski pravni red prenaša tretji energetski sveženj.
Ključni razlog za odložilni veto je nestrinjanje z vsemi določili, ki urejajo energetsko izkaznico, posebej s tistimi, ki širijo obveznost njene izdelave prek minimalnih zahtev predpisov EU. Po njihovih navedbah gre za pogoje za pridobitev licence za neodvisnega strokovnjaka, ki lahko izdaja izkaznice, in poseben register energetskih izkaznic, piše v obrazložitvi predloga odložilnega veta.
palinko |
04 .02. 2014 ob 20: 27
1
upajmo da se bodo poslanci skregali in ne bo sprejeta še ena neumnost za odiranje ljudi
Regional priporoča
Zadnje z obale
Več kronike
IZGUBIL NADZOR NAD VOZILOM: 19-letnik umrl po večkratnem prevračanju avtomobila
U.G.
-
danes ob 13:57
Več trendov
Novo iz Slovenije
ČE IMATE TA OTROŠKI AVTOSEDEŽ, UKREPAJTE TAKOJ: Predstavlja resno tveganje (FOTO)
M.U.
-
danes ob 09:11
