Na madžarsko-avstrijski meji je sinoči prišlo do tragedije. Na območju vasi Vitnyéd, ki je od Murske Sobote oddaljena okoli 170 kilometrov, se je moški razstrelil z granato. Z avtomobilom je poskušal v Avstrijo pripeljati pet ljudi, vendar ga je ujela policija. Na njihove znake ni ustavil, zato so se podali v lov za njim.
GROZLJIVKA NA AVSTRIJSKI MEJI: Tihotapec migrantov se je razstrelil z granato
Kronika

Ko je moški le ustavil, je med kontrolo pobegnil iz avtomobila, v roki pa je držal pištolo in granato. Policisti so mu sledili, v zrak so izstrelili nekaj opozorilnih strelov, vendar se moški ni ustavil. Kmalu zatem je sprožil granato. Zaradi hudih poškodb je umrl na kraju.
Njegova identifikacija še ni znana, vozil je avtomobil madžarskih registrskih oznak. Trije migranti iz avtomobila so pobegnili, dva so policisti pridržali.
Komentiraj
Regional priporoča
Več kronike
NAZADNJE SO JO VIDELI V PIRANU: Pogrešajo 29-letno Polino, policija poziva k pomoči
M.M.
-
danes ob 17:12
TRAGEDIJA NA LJUBLJANSKEM RINGU: Po silovitem trčenju v tovornjak umrla voznica
M.M.
-
danes ob 16:19
IZGUBIL NADZOR NAD VOZILOM: 19-letnik umrl po večkratnem prevračanju avtomobila
U.G.
-
danes ob 13:57
Zadnje z obale
Več trendov
Novo iz Slovenije
PREOBRAT NA VRHOVNEM SODIŠČU: RTV Slovenija uspela v sporu z Erjavčevo stranko
M.M.
-
danes ob 15:24
