V Celju je v četrtek nekaj pred 17. uro kolesar pri vožnji po strmem klancu navzdol v blagem desnem ovinku izgubil oblast nad kolesom in padel. 71-letni kolesar se je pri padcu tako hudo poškodoval, da je na kraju nesreče umrl, so sporočili s Policijske uprave (PU) Celje.
KOLESAR IZGUBIL OBLAST NAD KOLESOM: Na kraju podlegel poškodbam
Kronika
Fotografija je simbolična.
Kolesar pri vožnji ni uporabljal varnostne čelade, so sporočili s PU Celje. Vsem kolesarjem ob tej priložnosti svetujejo, naj pri kolesarjenju uporabljajo varnostno čelado. Uporaba čelade je sicer obvezna le za kolesarje do 18 leta starosti, je pa priporočljiva prav za vse, so še sporočili.
"Vsak trk ali padec s kolesom lahko povzroči poškodbe glave, ki puščajo trajne posledice. Čelada lahko ublaži posledice poškodbe glave od 40 do 70 odstotkov. Prav zaradi tega vsem kolesarjem svetujemo uporabo varnostne čelade," so zapisali policisti.
Komentiraj
Regional priporoča
Več kronike
ZARADI NJUNE VOŽNJE Z E-SKIROJEM IZGUBIL ŽIVCE: Na eni izmed izolskih ulici je zavrelo
M.U.
-
včeraj ob 11:00
V TRGOVINI SE JE POČUTIL KOT DOMA: Na koncu so mu vrata pokazali koprski policisti
M.U.
-
včeraj ob 08:51
Zadnje z obale
Več trendov
Novo iz Slovenije
JANEZ JANŠA: "Državo smo izbojevali s pogumom ljudi, ki so verjeli v Slovenijo"
A.P.
-
danes ob 08:45
