Preiskovalni sodnik je odredil pripor za 42-letnika iz okolice Zagreba, ki je za satelitsko sledenje in lociranje uporabljal GPS napravo in tako spremljal gibanje nekdanje partnerke.
NEKDANJI PARTNERKI V AVTO NAMESTIL SLEDILNO NAPRAVO: To bi verjetno počel še dlje, če ga ne bi zasačila
Kronika

Zaradi nevarnosti, da bi dejanje ponovil, mu je sodnik odredil pripor. 42-letnik je v nasprotju s splošno uredbo o varstvu osebnih podatkov 29. oktobra lani v prtljažnik avtomobila, ki ga je uporabljala njegova nekdanja partnerka, postavil napravo GPS.
Prek aplikacije na mobilnem telefonu je vzpostavil povezavo z napravo in do 15. marca letos, ko je omenjena napravo našla, pridobival nepooblaščene podatke o njenem gibanju, je poročal glasistre.hr.
Komentiraj
Regional priporoča
Več kronike
NAZADNJE SO JO VIDELI V PIRANU: Pogrešajo 29-letno Polino, policija poziva k pomoči
M.M.
-
danes ob 17:12
TRAGEDIJA NA LJUBLJANSKEM RINGU: Po silovitem trčenju v tovornjak umrla voznica
M.M.
-
danes ob 16:19
IZGUBIL NADZOR NAD VOZILOM: 19-letnik umrl po večkratnem prevračanju avtomobila
U.G.
-
danes ob 13:57
Zadnje z obale
Več trendov
Novo iz Slovenije
PREOBRAT NA VRHOVNEM SODIŠČU: RTV Slovenija uspela v sporu z Erjavčevo stranko
M.M.
-
danes ob 15:24
