"NOV VETER SOCIALNE DEMOKRACIJE": Vodstvo koprske SD prevzela Stojan Prinčič in Vejsil Hot

Koper

V koprski občinski organizaciji SD je na volilnem zboru prišlo do menjave vodstva, pri čemer naj bi nekateri dolgoletni člani po poročanju N1 dogajanje označili za "avtobusno demokracijo", saj naj bi pomembno vlogo odigrali novi člani in posamezniki premeščeni iz drugih obalnih krajev. Za predsednika organizacije je bil izvoljen Stojan Prinčič, za podpredsednika pa podjetnik Vejsil Hot. Zaradi razpleta volitev je iz SD izstopila nekdanja evropska poslanka Mojca Kleva Kekuš, o odhodu iz stranke pa kot poroča N1 razmišlja tudi nekdanji poslanec Marijan Križman. Vodstvo koprske SD očitke zavrača in poudarja, da so volitve potekale skladno s statutom ter da organizacija z novimi člani in vodstvom v Koper prinaša "nov veter socialne demokracije".

Dogajanje v koprski občinski organizaciji Socialnih demokratov po volilnem zboru še naprej odmeva. Na zboru članstva, ki je potekal prejšnjo sredo, so izvolili novo vodstvo organizacije, del dolgoletnih članov pa nad razpletom ni navdušen. Po njihovih besedah se je zgodila "avtobusna demokracija", saj naj bi se zbora udeležili številni člani, ki so se stranki pridružili v zadnjem času ali pa so se v koprsko organizacijo prepisali iz drugih obalnih krajev.

Za novega predsednika je bil izvoljen Stojan Prinčič, ki je premagal Mateja Tašnerja Vatovca. Prinčič je član SD zadnji dve leti, sicer pa dela kot zavarovalni zastopnik. 

Precej nezadovoljstva pa naj bi med nekaterimi povzročila tudi izvolitev novega podpredsednika koprskega SD Vejsila Hota, piranskega podjetnika in strica podpredsednice SD in vodje poslanske skupine stranke Meire Hot

Zaradi tega je iz stranke izstopila dolgoletna članica SD in nekdanja evropska poslanka Mojca Kleva Kekuš, ki je na volitvah podpirala Tašnerja Vatovca. Nezadovoljen naj bi bil tudi nekdanji poslanec SD Marijan Križman, ki naj bi po poročanju N1 prav tako razmišljal o izstopu iz stranke. Matej Tašner Vatovec pa za zdaj ostaja član SD.

Po izvolitvi novega vodstva so iz koprske SD sporočili, da v Koper prihaja "nov veter socialne demokracije". Kot so zapisali: "Pred nami je obdobje povezovanja, odpiranja organizacije in oblikovanja konkretnih rešitev za razvoj Kopra." 

Dodajajo, da mora stranka po večletnem zatonu ponovno postati operativna in prevzeti vlogo, ki jo je na Primorskem nekoč že imela. Kot enega od razlogov za zaostrene odnose v organizaciji navajajo tudi nedavni prestop Vatovca in njegove soproge Maje Tašner Vatovec iz Levice v SD.

Po navedbah stranke se jim je v zadnjih dveh letih pridružilo približno 50 novih članic in članov. "Med njimi številni mladi ter ugledni posamezniki iz lokalnega okolja. Gre za podjetnike, pravnike, kulturnike, športnike in druge aktivne občanke in občane, ki s svojim delom pomembno prispevajo k razvoju lokalne skupnosti. Njihov prihod predstavlja novo energijo, nove ideje in dodatno zagotovilo, da bo organizacija tudi v prihodnje ostala močno vpeta v življenje mesta in občinem," so prepričani v koprski SD.

Kot še navajajo, so članice in člani na tajnem glasovanju soglasno potrdili novo predsedstvo. "Članice in člani so na tajnem glasovanju soglasno potrdili novo predsedstvo, ki združuje ljudi z bogatimi izkušnjami in strokovnim znanjem z različnih področij – od gospodarstva do prava, kulture in športa. Mnogi med njimi opravljajo pomembne funkcije v lokalnem okolju, kar organizaciji daje dodatno širino, kredibilnost in potrjuje njeno zavezanost h krepitvi Mestne občine Koper," še sporočajo iz koprske SD.

Deli novico:

Komentiraj

Za komentiranje je potrebna  Prijava  oz.  Registracija
Prč |  23 .06. 2026 ob  11: 32
Upam, da bodo volilci to "nagradili".