Na primorski avtocesti med Uncem in Postojno proti Kopru je v delovni zapori okoli 11.20 prišlo do verižnega trčenja šestih vozil. Do nesreče je prišlo, ko je promet v koloni nenadoma zastal, pri čemer se je ena oseba lažje poškodovala. Zaradi zaprtja levega voznega pasu so nastali daljši zastoji, ki so promet ovirali do odstranitve vozil malo pred 13. uro.
NOVA NESREČA V DELOVNI ZAPORI: Med Uncem in Postojno trčilo šest vozil
Slovenija

Po podatkih Prometno-informacijskega centra za državne ceste je bil zaradi prometne nesreče na primorski avtocesti zaprt levi vozni pas med Uncem in Postojno proti Kopru, v delovni zapori pred Postojno.
✅ Posledice nesreče so odstranjene, promet poteka po obeh voznih pasovih.
— DARS (@DARS_SI) June 25, 2026
————————————————————
[ODSTRANJEVANJE POSLEDIC NESREČE] Pristojne službe na terenu pospešeno odpravljajo posledice naleta vozil na primorski avtocesti pred Postojno proti Kopru. Avtovleke so na kraju,… pic.twitter.com/t5iRp78VvJ
Prometna nesreča, v kateri je bilo udeleženih šest vozil, se je zgodila okoli 11.20. Več vozil je vozilo v koloni, ko je naenkrat promet zastal. Prvi dve vozili sta še pravočasno ustavili, tretje vozilo pa je trčilo v vozili pred seboj, nato je sledil še nalet treh vozil. V nesreči se je ena oseba lažje poškodovala, so pojasnili na Policijski upravi Koper.
✅ Posledice nesreče so odstranjene, promet poteka po obeh voznih pasovih.
— DARS (@DARS_SI) June 25, 2026
————————————————————
‼️ NALET VEČ VOZIL PRED POSTOJNO ‼️
Na primorski avtocesti pred Postojno proti Kopru je zaradi naleta več vozil zaprt vozni pas. Nastaja daljši zastoj.
Na kraju so že avtovleke in… https://t.co/pdAKxMAtYx
Zaradi nesreče je nastal zastoj, dokler niso malo pred 13. uro vseh vozil umaknili z vozišča in je promet znova stekel po obeh voznih pasovih. Kot so na Darsu zapisali na družbenem omrežju X, so avtovleke in pristojne ekipe pospešeno odpravljale posledice nesreče.

Če v zapori voziš 10 km/h hitreje od omejitve si večini voznikom ovira na cesti. Vozijo ti meter od odbijača in bi te porivali, če bi blo dovoljeno in jim ne bi blo škoda za njihov avto.
Še malo nesreč je glede na objestnost večine voznikov