V Italiji od prihodnjega tedna na t. i. belih območjih, kjer je možnost prenosa novega koronavirusa najmanjša, ne bo več obvezno nošenje mask na prostem, je napovedal minister za zdravje Roberto Speranza. Maske pa bodo še naprej obvezne v zaprtih prostorih, na javnem prevozu in kjer ni možno ohranjati razdalje.
OD PONEDELJKA SE BO LAŽJE DIHALO: Italija ukinja še to
Svet

Trenutno so vse regije, z izjemo Doline Aoste, označene kot t. i. bela območja, kjer veljajo najmanj stroga pravila. Predvidoma pa se bo na ta seznam v ponedeljek uvrstila tudi Dolina Aoste, poročajo tuje tiskovne agencije.
"Od 28. junija se premikamo stran od obveznega nošenja mask na prostem na belih območjih," je na Facebooku sporočil minister.

Italijanska vlada je sprva napovedala odpravo obveznega nošenja mask v sredini julija, v ponedeljek pa je strokovna skupina dala zeleno luč za dodatne sprostitve od 28. junija.
V Italiji so v ponedeljek poročali o 495 novih primerih okužb, skupno so jih doslej potrdili 4,2 milijona, covid-19 pa je terjal skoraj 128.000 življenj.
Komentiraj
Regional priporoča
Zadnje z obale
Več kronike
TRAGEDIJA NA LJUBLJANSKEM RINGU: Po silovitem trčenju v tovornjak umrla voznica
M.M.
-
26.6.2026 ob 16:19
PRI RDEČI LUČI JE POČILO: Voznik štirikolesnika je končal na izolski urgenci
M.U.
-
26.6.2026 ob 13:58
IZGUBIL NADZOR NAD VOZILOM: 19-letnik umrl po večkratnem prevračanju avtomobila
U.G.
-
26.6.2026 ob 13:57
BREZ GLAVE PRI BERTOKIH: Voznik krepko pretiraval, sledil je takojšen ukrep
M.U.
-
26.6.2026 ob 13:26
Več trendov
Novo iz Slovenije
NA TOLMINSKEM SE JE SMRTNO PONESREČIL PADALEC: Med letom se mu je zaprlo padalo
A.P.
-
danes ob 10:08
VAŠA KLIMA VAS LAHKO DRAGO STANE: Zaradi teh napak boste plačali več za elektriko
A.P.
-
danes ob 09:14
