Poročali smo že o iztekanju rjave tekočine iz Centralne čistilne naprave na Serminu v reko Rižano, ki se je zgodilo v petek zgodaj dopoldne. Dogodek so nam potrdili tako na Marjetici Koper kot Policijski upravi Koper, kjer pa so pojasnili, da izlita tekočina ni bila nevarna za okolje. Z vprašanji smo se istočasno obrnili tudi na okoljsko inšpekcijo, kjer pravijo, da njihov ugotovitveni postopek še ni zaključen.
PETKOVO IZLITJE IZ ČISTILNE NAPRAVE OBRAVNAVA INŠPEKCIJA: Na teren so odšli šele v ponedeljek
Koper

Zanimivo je predvsem to, da se je izlitje zgodilo v petek, po močnem nočnem nalivu, ki je bil po opisu Marjetice Koper tudi vzrok za motnost vode ob izpustu v reko Rižano, inšpektor za okolje in naravo Inšpektorata Republike Slovenije za okolje in prostor pa je opravil inšpekcijski nadzor pri upravljavcu Centralne čistilne naprave Koper šele v ponedeljek.
Poleg tega so nam z ministrstva za okolje na naša vprašanja še skopo odgovorili, da ugotovitveni postopek še ni zaključen.
Komentiraj
Regional priporoča
Zadnje z obale
Več kronike
PRETEPALA IN ROPALA DIJAKE: 19-letnikoma z območja Krškega večletni zaporni kazni
U.G.
-
danes ob 10:39
PRIMORSKA AVTOCESTA PONOVNO ODPRTA: Ostaja večkilometrski zastoj (FOTO, VIDEO)
M.U.
-
danes ob 08:45
TRENUTKI GROZE PRI BLEJSKEM GRADU: Otroka po padcu reševali s helikopterjem
B.Č.
-
24.6.2026 ob 14:53
Več trendov
Novo iz Slovenije
ČE IMATE TA OTROŠKI AVTOSEDEŽ, UKREPAJTE TAKOJ: Predstavlja resno tveganje (FOTO)
M.U.
-
danes ob 09:11
JANEZ JANŠA: "Državo smo izbojevali s pogumom ljudi, ki so verjeli v Slovenijo"
A.P.
-
včeraj ob 08:45
