Okrožno sodišče v Novem mestu je 19-letnima Idealu Halitiju in Dionisieju Sanduju, ki živita na območju Krškega, zaradi več napadov in ropov mladoletnikov v Novem mestu izreklo zaporni kazni. Sandu je bil obsojen na šest let in pet mesecev zapora, Haliti pa na dve leti in pol zapora, poročata Slovenske novice in portal Žurnal. Sodba še ni pravnomočna.
PRETEPALA IN ROPALA DIJAKE: 19-letnikoma z območja Krškega večletni zaporni kazni
Kronika
Fotografija je simbolična.
Obtožnica jima je med drugim očitala, da sta 16. septembra lani, nekaj čez 14. uro, ko so dijaki na avtobusni postaji čakali avtobus, napadla mladoletnika, ga pretepla in mu vzela denar. Oba naj bi v preteklosti že imela serijo podobnih nasilnih dejanj. Kot danes pišejo Slovenske novice, je med drugim Sandu, ki je državljan Moldavije, na srednji šoli, ki jo je obiskoval, na stranišču napadel dijaka s posebnimi potrebami, ga večkrat udaril, medtem ko je eden od pomagačev snemal, posnetek pa je bil kasneje objavljen na družbenih omrežjih.
Obtožena sta se v sodno dvorano javljala prek videokonference iz ljubljanskega pripora, kjer bosta zaradi ponovitvene nevarnosti ostala do pravnomočne sodbe. Po oceni višje državne tožilke je bilo njuno obžalovanje neiskreno. Zanju je predlagala višje kazni, saj je šlo po njenih besedah za izjemno zavržna, predrzna in nasilna dejanja.
Poleg zaporne kazni je sodišče Halitiju, ki je s Kosova, izreklo tudi izgon iz države za pet let.
