Živimo v času, ko veliko pozornosti namenjamo krepitvi imunskega sistema. Med odlična krepčila spada tudi črna kumina, predvsem njeno olje. Arabci jo imenujejo 'Alahov blagoslov', ker naj bi imela moč pozdraviti vse, razen smrti. V ajurvedski medicini se uporablja za krepitev pljuč, pri kašlju, bronhitisu, astmi, oslovskem kašlju.
SI PRED JESENJO KREPITE IMUNSKI SISTEM? Poskusite rastlino, ki jo imenujejo tudi 'Alahov blagoslov'
Trendi

Črna kumina je dobro znana tudi v farmaciji, ki je patentirala njene številne učinkovine za krepitev imunskega sistema, zdravljenje alergij, astme, raka, glivičnih in bakterijskih okužb, kožnih vnetij, ran, hemoroidov ter za blaženje učinkov kemoterapije.
Njeni učinki so dobrodejni tudi pri povišanemu holesterolu in diabetesu, pa tudi pri delovanju na živčevje, hormone in jetra.
Olje črne kumine preprečuje neželene učinke nekaterih farmakoloških sredstev.
Komentiraj
Regional priporoča
Več trendov
Zadnje z obale
Več kronike
PRETEPALA IN ROPALA DIJAKE: 19-letnikoma z območja Krškega večletni zaporni kazni
U.G.
-
danes ob 10:39
PRIMORSKA AVTOCESTA JE PONOVNO ODPRTA: Ostaja večkilometerski zastoj (FOTO, VIDEO)
M.U.
-
danes ob 08:45
TRENUTKI GROZE PRI BLEJSKEM GRADU: Otroka po padcu reševali s helikopterjem
B.Č.
-
24.6.2026 ob 14:53
ZARADI NJUNE VOŽNJE Z E-SKIROJEM IZGUBIL ŽIVCE: Na eni izmed izolskih ulici je zavrelo
M.U.
-
24.6.2026 ob 11:00
Novo iz Slovenije
ČE IMATE TA OTROŠKI AVTOSEDEŽ, UKREPAJTE TAKOJ: Predstavlja resno tveganje (FOTO)
M.U.
-
danes ob 09:11
JANEZ JANŠA: "Državo smo izbojevali s pogumom ljudi, ki so verjeli v Slovenijo"
A.P.
-
včeraj ob 08:45

V lekarnah imajo na izbiro karkoli kar potrebujes ce zbolis,pa vendar z pomocjo antibiotika se pozdravis,na pa z svojimi zmoznostmi.In tako je antibiotik pozdravil bolezen,tvoje telo ni imelo zadosti moci.Ker verjetno bos drugic naredil isto,bo videt vseskupaj kot da vedno rabis nekoga da ti pride pospravit stanovanje ker ne zmores sam.
Clovek je od vedno bil izpostavljen naravi in trdim pogojem,geni se bistveno.niso spremenili,pa kljub temu tolko.bolezni kot pozna sodoben clovek jih nima nobena druga zivalska vrsta.
Zgleda kot da nas je polovica bolanih,hvala bogu za zdravstvo.