Slovenski lokostrelec Tim Jevšnik je osvojil bronasto odličje v kategoriji sestavljeni lok na evropskem članskem dvoranskem prvenstvu v Plovdivu v Bolgariji. Član lokostrelskega kluba Gornji Grad je v boju za tretje mesto premagal hrvaškega tekmovalca Domagoja Budna, so sporočili iz Lokostrelske zveze Slovenije.
SLOVENSKI JUNAK Z LOKOM: Tim Jevšnik bronast na dvoranskem EP (FOTO)
Slovenija

Slovenski lokostrelec je na poti do dvoboja za bron najprej premagal Ukrajinca Oleksandra Trapeznikova, nato Madžara Laszla Szijarta in v četrtfinalu Danca Martina Damsba.
V polfinalu je bil s 149:146 boljši Francoz Nicolas Girard. Jevšnik se je v dvoboj za bronasto medaljo podal proti tekmecu s Hrvaške. V prvih štirih serijah je slovenski tekmovalec uspešno ohranjal prednost v točkah in dvoboj končal s 146:143, kar mu je prineslo končno tretje mesto na tekmovanju.
V Plovdivu so nastopili trije Slovenci. Samo Vrbec se je v kategoriji ukrivljeni lok na turnirju v starosti do 21 let uvrstil na osmo mesto, Timotej Obreza Škerjanec pa je v kategoriji sestavljeni lok prav tako v tekmovanju do 21 let končal na 17. mestu.
Komentiraj
Regional priporoča
Novo iz Slovenije
Zadnje z obale
Več kronike
ZARADI NJUNE VOŽNJE Z E-SKIROJEM IZGUBIL ŽIVCE: Na eni izmed izolskih ulici je zavrelo
M.U.
-
danes ob 11:00
V TRGOVINI SE JE POČUTIL KOT DOMA: Na koncu so mu vrata pokazali koprski policisti
M.U.
-
danes ob 08:51
