Policisti Specializirane enote avtocestne policije so v soboto opravljali nadzor prometa na avtocesti med Postojno in Uncem. Na izvozu avtoceste izven naselja Unec so ustavili voznika vlečnega vozila Renault T, s pripetim polpriklopnikom, državljana Slovenije. Pri kontroli dokumentov je bilo ugotovljeno, da je bilo polpriklopno vozilo nazadnje registrirano leta 2015, nanj pa je bila nameščena bolgarska tablica. Glede na to, da je bilo vozilo v zelo slabem tehničnem stanju, je bil odrejen izredni tehnični pregled.
ŠOK ZA PRIMORSKE POLICISTE: S polpriklopnikom, nazadnje registriranim 2015, po avtocesti (FOTO)
Kronika

Ugotovljeno je bilo, da polpriklopno vozilo dejansko ni tehnično brezhibno: nameščene so bile neustrezne pnevmatike, deli za upravljanje in ustavljanje pa niso delovali pravilno.
Vozilo tudi ni izpolnjevalo predpisanih zahtev glede delov in opreme in ni bilo registrirano. Po izrednem tehničnem pregledu je bilo izločeno iz prometa, vozniku pa je bil izdan plačilni nalog v znesku 1800 evrov. Za pravno osebo bo uveden hitri postopek.
BONUS VIDEO: Prazni rezervoarji tudi na Obali
Komentiraj
Marjo z Montinjana |
21 .06. 2022 ob 16: 26
8
in kaj pravi Posel iz sekcije za transport?
Regional priporoča
Več kronike
ZARADI NJUNE VOŽNJE Z E-SKIROJEM IZGUBIL ŽIVCE: Na eni izmed izolskih ulici je zavrelo
M.U.
-
včeraj ob 11:00
V TRGOVINI SE JE POČUTIL KOT DOMA: Na koncu so mu vrata pokazali koprski policisti
M.U.
-
včeraj ob 08:51
Zadnje z obale
Več trendov
Novo iz Slovenije
JANEZ JANŠA: "Državo smo izbojevali s pogumom ljudi, ki so verjeli v Slovenijo"
A.P.
-
danes ob 08:45
