TO NI DOBRA NOVICA: Slovenija pred kvalifikacijami ostala brez Čančarja

Slovenija

Selektorju moške košarkarske reprezentance Aleksandru Sekuliću teden dni pred pomembnima tekmama kvalifikacij za svetovno prvenstvo preglavice povzročajo poškodbe in odsotnosti. Na tekmah z Estonijo in Švedsko skoraj gotovo ne bo igral Vlatko Čančar, vprašljiv je Luka Ščuka, proti Estoniji v petek pa ne bo niti Klemna Prepeliča.

"Čančar je pod velikim vprašanjem, ker je še pred začetkom priprav dobil udarec v koleno in zato ni popolnoma pripravljen za te največje napore," je pred današnjim treningom v Ljubljani razkril Sekulić, ki je še pred dnevi upal na vrnitev Primorca v vrstah reprezentance po dolgi odsotnosti zaradi poškodbe.

"Odločili smo se, da ne bomo tvegali, če ni 100-odsotno nared, saj imamo s tem slabe izkušnje iz preteklosti," je dodal selektor, ki je ob tem dejal, da Ščuko še vedno ovira stara poškodba gležnja.

Klemen Prepelič bo na uvodni tekmi kvalifikacij in sobotni pripravljalni tekmi z Italijo manjkal zaradi osebnih zadev, ki jih je po besedah selektorja napovedal vnaprej.

Zaradi navedenih odsotnosti je Sekulić posegel po menjavah, tako da se bo reprezentanci pridružil Tim Tomažič in iz reprezentance do 20 let Vit Hrabar. Večja vloga čaka tudi povratnika iz reprezentančnega pokoja Eda Murića, ki se veseli vrnitve v reprezentanco. "Dal sem obljubo, da če bo reprezentanca kadarkoli rabila pomoč, bom priskočil. Z veseljem sem sprejel vabilo. Nisem tega imel v planu, ampak tukaj sem, delamo dobro, tako da sem vesel, da sem nazaj," je dejal Murić. Ob tem je 34-letni krilni center priznal, da reprezentanci težko reče ne: "V svoji karieri sem sigurno najlepše spomine ustvaril v reprezentanci. Vedno, ko se ji pridružim, imam dober občutek, v njen vlada odlična atmosfera, tako da nimam razlogov, da ne bi bil tukaj."

Reprezentanco v prvih dneh julija čaka pomembna naloga, ko se bo v petek najprej v Tallinnu pomerila z Estonijo, čez tri dni nato še v Ljubljani s Švedsko v sklopu prvega dela kvalifikacij za SP. Točke iz skupine H bo prenesla v drugi krog, kjer jo na poti do uvrstitve na SP v Katarju prihodnje leto čakajo zahtevnejši tekmici - Francija, Finska in Madžarska.

Kljub težavam v zadnjem hipu selektor ocenjuje, da se vsi prisotni zavedajo odgovornosti, ki je pred njimi. "Fantje, ki so tu, so bili že v prejšnjih oknih postavljeni v to vlogo in so jo zelo uspešno opravili. Situacija je nekoliko spremenjena zdaj, saj bosta ekipi Švedske in Estonije v nekoliko izboljšani zasedbah, ampak verjamem, da so tudi naši fantje napredovali skozi sezono in bodo boljši."

Pri tem si želi tudi močne podpore publike kljub dejstvu, da v reprezentanci to poletje ne bo prvega zvezdnika Slovenije Luke Dončića. Ta je namreč že pred časom napovedal, da se bo poleti posvetil predvsem hčerkama. "Fantje, ki so tu, si zaslužijo to podporo, da se navija za njih in da se skupaj borimo za to uvrstitev. Kot sem že večkrat dejal, ni samoumevno, da se Slovenija uvršča na velika tekmovanja," je dodal Sekulić.

Deli novico:

Komentiraj

Za komentiranje je potrebna  Prijava  oz.  Registracija