V mestu Pančevo v bližini Beograda je v četrtek zvečer prišlo do iztekanja amoniaka iz cisterne tovornjaka, zaradi katerega so v bolnišnico morali prepeljali deset ljudi. Večina od njih je imela blažje težave z dihanjem, dve osebi pa so oskrbeli s kisikom. Zastrupil se ni nihče, poroča srbska agencija Tanjug.
ZARADI IZTEKANJA AMONIAKA DESET LJUDI V BOLNIŠNICI: Evakuirani vsi prebivalci, ki živijo v bližini
Svet

Nesreča se je zgodila na parkirišču pred podjetjem Saga v naselju Topola. Policisti in gasilci so evakuirali vse prebivalce, ki živijo v bližini, in zavarovali območje.
To je že druga nesreča z izlitjem amoniaka v Srbiji v zadnjem mesecu. Konec decembra je blizu mesta Pirot na jugozahodu države iztiril tovorni vlak, ki je prevažal amoniak. Takrat se je zastrupilo 51 ljudi, dve osebi pa sta umrli.
Komentiraj
Regional priporoča
Novo iz sveta
Zadnje z obale
Več kronike
PRETEPALA IN ROPALA DIJAKE: 19-letnikoma z območja Krškega večletni zaporni kazni
U.G.
-
danes ob 10:39
PRIMORSKA AVTOCESTA PONOVNO ODPRTA: Ostaja večkilometrski zastoj (FOTO, VIDEO)
M.U.
-
danes ob 08:45
TRENUTKI GROZE PRI BLEJSKEM GRADU: Otroka po padcu reševali s helikopterjem
B.Č.
-
24.6.2026 ob 14:53
Več trendov
Novo iz Slovenije
ČE IMATE TA OTROŠKI AVTOSEDEŽ, UKREPAJTE TAKOJ: Predstavlja resno tveganje (FOTO)
M.U.
-
danes ob 09:11
JANEZ JANŠA: "Državo smo izbojevali s pogumom ljudi, ki so verjeli v Slovenijo"
A.P.
-
včeraj ob 08:45
