Evropska investicijska banka (EIB) je slovenskima podjetjema za distribucijo električne energije Elektro Maribor in Elektro Primorska odobrila posojilo v višini 53 milijonov evrov. Naložbe, katerih skupna vrednost znaša 132 milijonov evrov, zajemajo nadgradnjo omrežja za distribucijo električne energije v Sloveniji v obdobju 2019-2021.
FINANČNA INJEKCIJA ZA ELEKTRO PRIMORSKO: Z nadgradnjo do novih uporabnikov in obnovljivih virov energije
Slovenija

Kot so sporočili iz Evropske komisije, bo omenjena nadgradnja omogočila tudi razširitev na nove uporabnike in vključitev obnovljivih virov energije. Družbi bosta izboljšali zanesljivost omrežja in kakovost dobave elektrike.
Komentiraj
joe jaxson |
16 .09. 2019 ob 20: 16
-1
no pa dajmo zdaj ime jajca in pozabit na ptiče, šoto in vodo ter zgradit čim prej in čim več veternic, kot to delajo nizozemci, nemci, hrvatin podobni "morilci" ptic in šote !!!
Regional priporoča
Novo iz Slovenije
Zadnje z obale
Več kronike
NOČNI TEROR NAD BANKOMATI: Na območju PU Koper letos že sedem napadov, policija okrepila aktivnosti
M.U.
-
24.6.2026 ob 15:27
TRENUTKI GROZE PRI BLEJSKEM GRADU: Otroka po padcu reševali s helikopterjem
B.Č.
-
24.6.2026 ob 14:53
ZARADI NJUNE VOŽNJE Z E-SKIROJEM IZGUBIL ŽIVCE: Na eni izmed izolskih ulici je zavrelo
M.U.
-
24.6.2026 ob 11:00
V TRGOVINI SE JE POČUTIL KOT DOMA: Na koncu so mu vrata pokazali koprski policisti
M.U.
-
24.6.2026 ob 08:51
