Na ustanovni seji so se v ponedeljek zbrali člani sveta šempetrske bolnišnice. Svet bo prihodnja štiri leta vodila Alenka Kolar, ki so jo člani izvolili na tajnem glasovanju, za podpredsednika sveta pa je bil izvoljen predstavnik zaposlenih Matija Pikula.
IZVOLJENA NA TAJNEM GLASOVANJU: Svet šempetrske bolnišnice bo vodila Alenka Kolar
Slovenija
Kot je medijem sporočila strokovna direktorica šempetrske bolnišnice Jasna Humar, ostalih vsebinskih točk na seji niso obravnavali.
Poleg Alenke Kolar bodo ustanovitelja v svetu zastopali še Matej Oset, Mitja Vrdelja in Nataša Koprivšek. Predstavnica zavarovancev v svetu zavoda ostaja Nevenka Volk Rožič, predstavnik uporabnikov je Herbert Bernhardt, predstavnik zaposlenih pa Matija Pikula, ki je bil izvoljen tudi za podpredsednika sveta zavoda.
Vlada je na seji 30. avgusta imenovala šest članov svetov javnih zdravstvenih zavodov, in sicer po štiri člane ustanovitelja, predstavnika zavarovancev in predstavnika uporabnikov. Člane svetov zavodov je vlada imenovala za mandatno dobo štirih let, z možnostjo ponovnega imenovanja.
Komentiraj
Regional priporoča
Novo iz Slovenije
Zadnje z obale
Več kronike
TRAGEDIJA NA LJUBLJANSKEM RINGU: Po silovitem trčenju v tovornjak umrla voznica
M.M.
-
26.6.2026 ob 16:19
PRI RDEČI LUČI JE POČILO: Voznik štirikolesnika je končal na izolski urgenci
M.U.
-
26.6.2026 ob 13:58
IZGUBIL NADZOR NAD VOZILOM: 19-letnik umrl po večkratnem prevračanju avtomobila
U.G.
-
26.6.2026 ob 13:57
BREZ GLAVE PRI BERTOKIH: Voznik krepko pretiraval, sledil je takojšen ukrep
M.U.
-
26.6.2026 ob 13:26

