Zavod za izgradnjo Socialnega centra v Vrtojbi je brez direktorja in ima blokiran račun. Poleg tega nad njim visijo milijonske izvršbe, dogovora o prodaji ni, zato ne gre pričakovati, da bi bila izgradnja centra v kratkem zaključena.
Kakšna bo usoda socialnega centra?
Goriška
Socialni center v Vrtojbi stoji, ker se ustanovitelja Občina Šempeter - Vrtojba in podjetje Kampa. Kot je za Primorske novice povedal njen direktor, Andrej Marc, je Kampa v ZIC vložila 1,4 milijona evrov kapitala, iz naslova gradnje pa imajo še za 2,4 milijona evrov terjatev, ter opozarja na to, da občina noče sprejeti potrebnih odločitev. Župan Milan Turk to zanika in pravi, da je bila občina pripravljena prevzeti objekt za 6,7 milijona evrov, a ta še ni bil končan.

Kaj se sploh da storiti in koliko lahko občina izgubi v propadlem poslu, bodo občinski svetniki ugotavljali prihodnji četrtek, ko jim bo svetoval tudi odvetnik Simon Čehovin. Ključno vprašanje je namreč, ali je občina dolžna plačevati obveznosti zavoda, če sam tega ne zmore.
Regional priporoča
Zadnje iz goriške
Zadnje z obale
Več kronike
PRETEPALA IN ROPALA DIJAKE: 19-letnikoma z območja Krškega večletni zaporni kazni
U.G.
-
danes ob 10:39
PRIMORSKA AVTOCESTA PONOVNO ODPRTA: Ostaja večkilometrski zastoj (FOTO, VIDEO)
M.U.
-
danes ob 08:45
TRENUTKI GROZE PRI BLEJSKEM GRADU: Otroka po padcu reševali s helikopterjem
B.Č.
-
24.6.2026 ob 14:53
ZARADI NJUNE VOŽNJE Z E-SKIROJEM IZGUBIL ŽIVCE: Na eni izmed izolskih ulici je zavrelo
M.U.
-
24.6.2026 ob 11:00
Več trendov
Novo iz Slovenije
ČE IMATE TA OTROŠKI AVTOSEDEŽ, UKREPAJTE TAKOJ: Predstavlja resno tveganje (FOTO)
M.U.
-
danes ob 09:11
JANEZ JANŠA: "Državo smo izbojevali s pogumom ljudi, ki so verjeli v Slovenijo"
A.P.
-
včeraj ob 08:45
