Košarkarice Slovenije so v drugem nastopu v kvalifikacijah za evropsko prvenstvo 2027 vpisale drugo zmago. Po Latviji, ki so jo sredi tedna premagale na Kodeljevem, so bile v Tallinnu boljše od Estonije s 87:65 (33:17, 47:29, 64:45).
IZJEMNA PREDSTAVA SLOVENK: Po Latviji padla še Estonija
Slovenija

Slovenija bo v novembrskem ciklusu odigrala še eno tekmo, in sicer v torek na Nizozemskem, zaključek prvega dela pa jo čaka marca prihodnje leto. Kvalifikacije se bodo nato nadaljevale novembra 2026, ko se bodo 17 najboljšim reprezentancam iz prvega dela priključile Češka, Francija, Nemčija, Madžarska, Italija, Španija in Turčija. Štiriindvajset ekip se bo v drugem delu udarilo za 12 prostih mest na eurobasketu, kamor so že neposredno uvrščene gostiteljice Finska, Belgija, Litva in Švedska.
Najboljše strelke Slovenije so bile Eva Lisec z 22 točkami, Tjaša Turnšek in Lea Debeljak, ki sta jih dosegli po 13, ter Sara Sambolić z 12.
Komentiraj
Regional priporoča
Novo iz Slovenije
Zadnje z obale
Več kronike
ZARADI NJUNE VOŽNJE Z E-SKIROJEM IZGUBIL ŽIVCE: Na eni izmed izolskih ulici je zavrelo
M.U.
-
včeraj ob 11:00
V TRGOVINI SE JE POČUTIL KOT DOMA: Na koncu so mu vrata pokazali koprski policisti
M.U.
-
včeraj ob 08:51
