Za obisk Benetk bo od junija 2022 potrebno plačati vstopnino, je včeraj odločil tamkajšnji občinski svet. Vstopnina bo znašala 20 evrov.
V BENETKE SAMO ŠE Z VSTOPNICO: Omejeno bo tudi število obiskov
Svet

Za obisk mesta se bo potrebno prijaviti, tudi število obiskov bo omejeno. Ko bo turist plačal vstopnino, bo prejel QR kodo, ki jo bo hranil v svojem mobilnem telefonu. Na vhodih v mesto pa bodo postavili vrtilnike oziroma čitalce.
S takšnim ukrepom želijo Benetke zaščititi pred prevelikim številom obiskovalcev, saj to ogroža varnost in temelje mesta, želijo pa tudi domačinom omogočiti boljše življenje.
Komentiraj
Regional priporoča
Več kronike
ZADEL KOLESARJA IN OPLAZIL AVSTRIJKO: Nevarno prehitevanje motorista na Bovškem (FOTO)
T.K.
-
včeraj ob 14:34
SEKUNDE SO ODLOČALE: Ribiča odnesla Soča, pred smrtjo ga je rešil pogumni občan
M.U.
-
včeraj ob 13:41
POGREŠANI DEKLICI PO DVEH TEDNIH NAŠLI: Njuna mati, njen partner in materin oče so v priporu
T.K.
-
včeraj ob 12:14
Več trendov
Novo iz Slovenije
NATAŠA PIRC MUSAR UDARILA PO ORGANIZATORJIH: Proslava ne sme deliti Slovencev
B.Č.
-
včeraj ob 20:20
