V IZOLI NE BOSTE VEČ TANKALI: Črpalka ostaja zaprta, občina še ne razmišlja o obnovi

Izola

Da bencinska črpalka v izolskem mandraču do nadaljnjega ne bo obratovala, je prek občinske spletne strani 1. aprila naznanila Komunala Izola, ki upravlja z občinskim pristaniščem. Zaradi dotrajanosti in vzdrževanja bo namreč potrebna obnova infrastrukture bencinskega servisa. Se bo občina za to odločila? Kaj to pomeni za lastnike plovil, ki imajo privez v Izoli?

Izolska komunala pa je že februarja letos obvestila, da črpalka do nadaljnjega ne bo delovala zaradi pregleda tehnične brezhibnosti elementov za točenje in shranjevanje goriva. Tedaj so napovedali še, da naj bi bencinski servis predvidoma obratoval marca, a da je pričetek odvisen od rezultatov pregleda.

Da namerava Petrol zapreti bencinski servis v Izoli, smo poročali že novembra lani. Sprva je bilo zaprtje načrtovano pred novembrom, nato pa je padla odločitev, da ga za tri mesece prestavijo. Petrol je odločitev o zaprtju obrazložil s slabimi poslovnimi rezultati.

"Umik z lokacije je posledica nerentabilnosti poslovanja prodajnega mesta. To je posledica nizkih marž na gorivih, ki jih dodatno obremenjujejo naraščajoči stroški, povezani z zakonodajnimi zahtevami, kot je obvezno dodajanje biokomponent v goriva, ter drugi ekonomski dejavniki," so tedaj na Petrolu zapisali v odgovoru na naša vprašanja.

Tisti lastniki, ki imajo svoja plovila privezana v Izoli, zdaj v neposredni bližini več nimajo bencinske črpalke. Kaj to pomeni za stranke, ki imajo plovila v Marini Izola in kakšne naj bi bile rešitve tega, smo povprašali Vladimirja Gavrana, direktorja družbe Porting, ki upravlja izolsko marino. Kot pojasnjuje Gavran, je trenutna situacija neugodna, a večjih odzivov nezadovoljstva s strani lastnikov, ki imajo tam privezana plovila, ni bilo.

Optimističen je, da se bo začasna rešitev našla že pred začetkom sezone: "Verjamem, da bodo pristojni pred začetkom sezone uspeli najti alternativno, začasno rešitev, da prebrodimo sezono. O tem se že pogovarjajo, sicer je vse še na ravni idej, smo pa pri tem pripravljeni pomagati tudi mi." Dodaja pa, da bo na dolgi rok potreben večji poseg. "Najprej torej začasna rešitev, potem pa bo potrebno zadevo rešiti trajno in to urediti s sanacijo," pravi.

Na občini še ne vedo, koliko bi obnova stala

Izolsko občino smo vprašali, za kakšno obnovo infrastrukture gre, kakšen naj bi bil finančni zalogaj in ali se bodo te obnove lotili. Kot so nam pojasnili, gre za večji poseg – obnoviti oziroma zamenjati bo treba podzemne rezervoarje za gorivo in izvesti nekatere izboljšave in prilagoditve. Ocene o tem, koliko bi to stalo, pa na občini še nimajo.

Prav tako še niso sprejeli odločitve, ali se bodo za ta poseg odločili. "Občina bo odločitev glede obnove sprejela, ko bosta znana obseg potrebnih del in njihova vrednost," so zapisali v odgovoru. Znana ni niti časovnica, kdaj bi bencinski servis lahko začel ponovno obratovati. "Časovnice zaenkrat še ne moremo napovedati. Ko jo bo občina pridobila, bo o tem zagotovo obvestila javnost," so navedli.

Zadnji poseg pred desetimi leti

Zadnji poseg oziroma prenova inštalacije, ki je potrebna za delovanje bencinskega servisa je bila leta 2015, ko je bila izvedena zamenjava cevovodov rezervoarjev, ki se nahajajo v parku pred Hotelom Marina, do točilnih mest na pomolu v mandraču, odgovarjajo na občini.

Deli novico:

Komentiraj

Za komentiranje je potrebna  Prijava  oz.  Registracija