ZA MIRNEJŠE MESTNO SRCE: Prešernovo nabrežje v Piranu do oktobra brez prometa

Piran

Od sobote, 19. aprila, do nedelje, 12. oktobra, bo Prešernovo nabrežje – natančneje od križišča za Kosovelovo ulico proti Punti – zaprto za promet z motornimi vozili. Na lokaciji bo postavljena dvižna zapornica, območje pa bo v celoti namenjeno izključno pešcem.

???????? PROMETNA ZAPORA NA PREŠERNOVEM NABREŽJU ????‍♀️???? ????Obveščamo vas, da bo od sobote, 19. 4., do nedelje, 12. 10. 2025,...

Objavil/a Občina Piran - Comune di Pirano dne Četrtek, 10. april 2025

"Letos se zapora prične nekoliko prej kot običajno, in sicer že 19. aprila, saj se v času velikonočnih praznikov pričakuje povečan obisk," so na družbenem omrežju zapisali na Občini Piran.

Ukrep je del prizadevanj za izboljšanje varnosti, ustvarjanje prijetnejšega mestnega vzdušja ter izboljšanje doživetja mesta za obiskovalce in turiste.

Vse lastnike osebnih vozil, parkiranih na tem območju, na piranski občini prosijo, da svoja vozila odstranijo najkasneje do 18. aprila in jih premaknejo na druga razpoložljiva parkirišča.

Deli novico:

Komentiraj

Za komentiranje je potrebna  Prijava  oz.  Registracija
zoran13 |  12 .04. 2025 ob  12: 34
STOP GLOBOKOMORSKEMU RUDARJENJU

V Piranu se je zgodilo nekaj pomembnega!

Naša Greenpeace ekipa je dobesedno potopila sporočilo za zaščito oceanov – pod morsko gladino smo razprli transparent z jasnim pozivom: STOP globokomorskemu rudarjenju.

V podporo globalni kampanji smo zagnali tudi peticijo proti globokomorskemu rudarjenju, ki jo je podpisalo že skoraj 2.000 podpornikov iz Slovenije in se tako pridružilo več kot trem milijonom podpisnikom iz celega sveta.

Prizadevamo si, da bi se tudi slovenski politični voditelji javno opredelili proti globokomorskemu rudarjenju in se pridružili 32 državam, ki so že podprle uvedbo moratorija na to uničujočo dejavnost. Medtem ko naša ekipa deluje na domačem političnem prizorišču, druge Greenpeaceove pisarne po svetu izvajajo pritisk na svoje vlade. Skupaj si prizadevamo doseči ključni prag, najmanj 50 držav – to je kvota, ki bi omogočila, da se moratorij oz. začasna prepoved uveljavi kot globalno sprejet ukrep za zaščito morskih globin.

Zato je zdaj čas, da okrepimo pritisk. Mednarodna oblast za morsko dno (ISA) julija gosti generalno skupščino, ki predstavlja ključno priložnost, da se ideja o moratoriju premakne bližje resničnosti. Da bi jo izkoristili, potrebujemo močne kampanje, podporo ljudi in finančno neodvisnost.

Oceani so življenje. In vsako dejanje šteje. Hvala, ker si z nami
Špela Bandelj Ruiz,vodja kampanje za oceane pri Greenpeace Slovenija

PETICIJA

* do danes podpisalo 2042 državljanov Slovenije

2022
* Palau
* Fiji
* Samoa
* Chile
* Costa Rika
* Ecuador
* Federated States of Micronesia
* Spain
* New Zealand
* France
* Germany
* Panama

2023
* Vanuatu
* Dominican Republic
* Switzerland
* Ireland
* Canada
* Brasil
* Finland
* Portugal
* Monaco
* United Kingdom
* Mexico

2024
* Kingdom of Denmark
* Greece
* Peru
* Malta
* Honduras
* Tuvalu
* Guatemala
* Austria