Nemški proizvajalec avtomobilov Volkswagen je v petek razgrnil petletni načrt investicij. Tako bo za naložbe namenil 84,2 milijarde evrov, vlaganja pa so povezana z načrtom, da Volkswagen do leta 2018 postane vodilni proizvajalec avtomobilov na svetu. To pozicijo ima namreč zdaj japonska Toyota, sledi ji ameriški General Motors.

Investicije v nadgradnjo tehnologij in modernizacijo tovarn bo Volkswagnu dala dodatno moč na poti k vrhu," je po poročanju nemške tiskovne agencije dpa poudaril prvi mož družbe Martin Winterkorn. Dodal je, da bodo z naložbami nadaljevali kljub negotovemu gospodarskemu okolju.
Večji del investicij bo sicer odpadlo na domači trg, torej nemški. K tej odločitvi je botrovalo predvsem dejstvo, da bodo domače proizvodne lokacije še naprej igrale ključno vlogo pri pospeševanju globalnega pozicioniranja skupine.
Volkswagen bo na največji avtomobilski trg na svetu, Kitajsko, v obdobju 2014-2018 investiral 18,2 milijarde evrov v nove proizvodne zmogljivosti.
Tomaz |
23 .11. 2013 ob 14: 17
1
Nemci znajo. Kaj pa mi bogi revcki vecna borba za prezivetje tovarn in vecno majhne place,ki nezadostujejo niti za poloznice.
Regional priporoča
Več kronike
ZADEL KOLESARJA IN OPLAZIL AVSTRIJKO: Nevarno prehitevanje motorista na Bovškem (FOTO)
T.K.
-
včeraj ob 14:34
SEKUNDE SO ODLOČALE: Ribiča odnesla Soča, pred smrtjo ga je rešil pogumni občan
M.U.
-
včeraj ob 13:41
Več trendov
Novo iz Slovenije
PO ODZIVIH IN KRITIKAH JE SLEDIL PREOBRAT: Državna proslava odprta za vse praporščake
B.Č.
-
danes ob 12:45
SPORNO DOPUSTOVANJE ALI NE? KPK zaključila primer Golobovega oddiha na Ugljanu
U.G.
-
danes ob 12:39
POŽARI NE ČAKAJO: Na Primorskem v akciji 60 gasilcev in napredna tehnologija (FOTO)
B.Č.
-
danes ob 10:17
