Danes se v Dubrovniku pričenja akcija Združenja Varnost v prometu in Modrega taksija pod geslom 'če piješ, ne vozi, samo pokliči'. Akcijo organizirajo, ker se času praznikov poveča število prometnih nesreč, katerih vzrok je alkohol. Zato vozniki v Dubrovniku, ki ne želijo pijani sesti za volan, lahko koristijo brezplačen taksi prevoz.
BI PRIŠLO V POŠTEV TUDI PRI NAS? Od danes pijani vozniki lahko dobijo brezplačen taksi
Svet

Kot poudarjajo v združenju, še posebej pri mladih voznikih kombinacija alkohola, mladosti, želje za dokazovanjem in adrenalina lahko privede do najhujših posledic.
Akcijo organizirajo že četrto leto zapored, poteka pa ob petkih in sobotah zvečer, med 21.00 in polnočjo, vse do 2. januarja. Vsak večer opravljata brezplačne vožnje dva taksista.
Komentiraj
Regional priporoča
Novo iz sveta
Zadnje z obale
Več kronike
ZARADI NJUNE VOŽNJE Z E-SKIROJEM IZGUBIL ŽIVCE: Na eni izmed izolskih ulici je zavrelo
M.U.
-
včeraj ob 11:00
V TRGOVINI SE JE POČUTIL KOT DOMA: Na koncu so mu vrata pokazali koprski policisti
M.U.
-
včeraj ob 08:51
Več trendov
Novo iz Slovenije
JANEZ JANŠA: "Državo smo izbojevali s pogumom ljudi, ki so verjeli v Slovenijo"
A.P.
-
danes ob 08:45
