KAKO ZAČETI ALI SE IZBOLJŠATI? Univerza na Primorskem vabi na delavnico 'Ekonomska učinkovitost hotelskih podjetij'

Koper

Vas zanima, kaj vse je potrebno za delovanje uspešnega in učinkovitega hotelskega podjetja? Kako začeti ali se izboljšati?

Sedaj imate priložnost, da se udeležite brezplačne delavnice 'Ekonomska učinkovitost hotelskih podjetij' 20. septembra med 10.30 in 12. uro na UP Fakulteti za management, na kateri boste lahko prisluhnili prof. dr. Štefanu Bojnecu.

Vsebina delavnice:

1. Prikaz in razprava o uspešnosti in učinkovitosti na ravni slovenskih hotelskih podjetij v presečni in časovni dimenziji.

2. Teoretični in empirični prikaz od hipotez in zbiranja podatkov ter do merjenja učinkovitosti.

3. Ekonometrični pristop s stohastično mejno analizo (angl. SFA) kot parametrični pristop.

4. Analiza ovoja podatkov (DEA) kot neparametrični 4. pristop.

5. Drugi možni pristopi merjenja učinkovitosti.

6. Vpliv lokacije in ekonomskega okolja na učinkovitost hotelskih podjetij.

7. Implikacije rezultatov za znanost, politike in prakso.

Prof. dr. Štefan Bojnec je redni profesor za ekonomijo in predstojnik katedre za ekonomijo na Fakulteti za management Univerze na Primorskem. Kot raziskovalec in gostujoči profesor je deloval na več inštitutih in univerzah v več državah v Evropi, v ZDA in v Aziji. Njegova raziskovalna in pedagoška področja so: ekonomika podjetja, mednarodna ekonomija, teorija in analiza strukture trga, zgodovina ekonomske misli, ekonomska politika, sektorske ekonomike (kmetijstvo in okolje, turizem, energetika, izobraževanje in zaposlovanje, obramba in mir, druge industrijske in storitvene dejavnosti), regionalni razvoj in razvoj podeželja ter trajnostni razvoj gospodarstva.

Delavnica je organizirana v okviru aktivnosti razvoja vsebin zelenega prehoda v okviru Centra znanosti UP projekta Zelena, digitalna in vključujoča Univerza na Primorskem (GDI UP). Cilj pilotnih projektov je opremljanje študentov s kompetencami za zelen in digitalen prehod v Družbo 5.0.

Projekt GDI UP sofinancirata Republika Slovenija, Ministrstvo za visoko šolstvo, znanost in inovacije in Evropska unija – NextGenerationEU. Projekt se izvaja skladno z načrtom v okviru razvojnega področja Pametna, trajnostna in vključujoča rast, komponente Krepitev kompetenc, zlasti digitalnih in tistih, ki jih zahtevajo novi poklici in zeleni prehod (C3 K5), za ukrep investicija F. Izvajanje pilotnih projektov, katerih rezultati bodo podlaga za pripravo izhodišč za reformo visokega šolstva za zelen in odporen prehod v Družbo 5.0: projekt Pilotni projekti za prenovo visokega šolstva za zelen in odporen prehod.