V Hotelih Bernardin zaposlujejo 584 ljudi, število pa se je že začelo zmanjševati. Do konca leta naj bi odslovili še nekaj deset ljudi.

"Gre za iztek pogodb sezonsko zaposlenim, ki imajo različne datume zaključka pogodb za določen čas, dinamika pa je po mesecih glede na potrebe delovnega procesa različna; ta mesec se izteče 38 takih pogodb. V prvi fazi reorganizacije je predvidenih tudi deset prekinitev rednega delovnega razmerja," so za Žurnal24 povedali v Hotelih Bernardin.
V prvih devetih mesecih letošnjega leta beležijo enoodstotno povečanje nočitev in dvoodstotni padec prihodkov, medtem ko so lansko leto končali z dvomilijonsko izgubo.
Regional priporoča
Zadnje z obale
Več kronike
ZARADI NJUNE VOŽNJE Z E-SKIROJEM IZGUBIL ŽIVCE: Na eni izmed izolskih ulici je zavrelo
M.U.
-
včeraj ob 11:00
V TRGOVINI SE JE POČUTIL KOT DOMA: Na koncu so mu vrata pokazali koprski policisti
M.U.
-
včeraj ob 08:51
Več trendov
Novo iz Slovenije
JANEZ JANŠA: "Državo smo izbojevali s pogumom ljudi, ki so verjeli v Slovenijo"
A.P.
-
danes ob 08:45

z visokimi placami seveda