Mladostnika iz Trsta sta v devetih mesecih iz Španije, Nizozemske in Kanade uvozila 17 kg konoplje. Da ste se izognila kontrolam, sta plačevala v bitcoinih.
NAJSTNIKA IZ TRSTA PREKO SPLETA UVAŽALA KONOPLJO: Plačala v bitcoinih in se izognila kontrolam
Kronika
Fotografije so simbolične.
Tržaški policisti so ugotovili, da sta se z nezakonitimi poslom začela ukvarjati, ko sta bila še mladoletna. Konopljo sta nabavila na tako imenovanem globokem ali nevidnem spletu (deep web), ki ga iskalniki ne zaznavajo.
Policijska preiskava se je začela oktobra 2020, ko je na letališče Malpensa v Milanu prišla pošiljka, v kateri je bilo dobra dva kilograma konoplje iz Kanade. Pošiljka je bila namenjena v Trst, poroča Primorski dnevnik.

Preiskava je pokazala, da sta najstnika od januarja do oktobra 2020 nabavila osem pošiljk konoplje v skupni teži 17 kg. Mamila sta večinoma preprodajala naprej, nekaj pa sta porabila zase. Njun posel je bil na črnem trgu vreden več desettisoč evrov.
Komentiraj
Ištrijan |
18 .06. 2021 ob 18: 35
-8
Ma polizia postale jih je znaznala!! Bravo Polizia di Stato!!
Regional priporoča
Več kronike
ZARADI NJUNE VOŽNJE Z E-SKIROJEM IZGUBIL ŽIVCE: Na eni izmed izolskih ulici je zavrelo
M.U.
-
včeraj ob 11:00
V TRGOVINI SE JE POČUTIL KOT DOMA: Na koncu so mu vrata pokazali koprski policisti
M.U.
-
včeraj ob 08:51
Zadnje z obale
Več trendov
Novo iz Slovenije
JANEZ JANŠA: "Državo smo izbojevali s pogumom ljudi, ki so verjeli v Slovenijo"
A.P.
-
danes ob 08:45
