Nezvestoba je sestavni del mnogih zvez, tudi če je par povsem srečen. Ko nekdo prevara svojega partnerja, vsi menijo, da nekaj v razmerju ne funkcionira, tako kot bi moralo. Psihologi trdijo, da temu ni nujno tako. V varanju se skrivajo različni razlogi in lahko do njega pride tudi v primeru, ko je v nekem razmerju vse na svojem mestu. To pomeni, da lahko do njega pride tudi pri najsrečnejših parih, kar pa je seveda v nasprotju z logiko. Kako namreč lahko prevarate nekoga, ki ga imate radi, kljub temu da ga lahko s tem prizadenete? Psihologi so razkrili tri razloge za to.
NEZVESTOBA: Zakaj nekateri varajo osebe, katere imajo zares radi?
1. Želijo se ponovno povezati oziroma nekaj začutiti
To ne pomeni, da se partner želi od vas odmakniti in vas odstraniti iz svojega življenja. Enostavno le poskušajo najti nekaj, kar se po dolgem razmerju izgubi. To pa je lahko svoboda, strast ali nekaj povsem drugega. Prevara ne pomeni, da v razmerju niso srečni, morda si le ne upajo priznati, kaj pravzaprav potrebujejo.
2. To je v naši krvi
Nezvestobo najdemo v vseh kulturah, tudi v tistih, kjer varanje vodi do kamenjanja partnerja ali česa hujšega. Ljudje imamo potrebo po tem, da se z nekom povežemo oziroma imamo nekakšen nagon za nezvestobo.
Moškim druga ženska predstavlja možnost za večje število otrok oziroma potomce, pri ženskah pa drugi moški predstavljajo neko sigurnost, še posebej v primeru, če jo nekdo zapusti. Na tak način se počuti zaščiteno.
3. Včasih se enostavno zgodi
Ko gre za ljubezen, smo vsi ranljivi. Če nam nekdo namenja pozornost in kaže interes, lahko ob določenih situacijah in slabih dnevih naredimo tudi takšno napako, ker morda mislimo, da se bomo počutili bolje.
Seveda pa noben izmed teh razlogov ne predstavlja opravičljive izgovore. Varanje je povsem naš lasten izbor in opravičila za to ni. Lahko le skušamo razumeti, da se to lahko zgodi komurkoli, pa tudi če ste mnenja, da se vam to ne bo nikoli zgodilo.