Miši po novem veljajo za rekorderje v gorah. V neprijetnih višinah čilskih Andov so znanstveniki ob robu vulkana Llullaillaco na nadmorski višini 6739 metrov potrdili obstoj kolonije miši. Kot so zapisali v ameriški znanstveni reviji Proceedings of the National Academy of Science, gre za najvišje živeče sesalce na zemeljski obli.
TI SESALCI SO REKORDERJI V GORAH: Živijo kar 2000 metrov nad mejo vegetacije
Svet

Doslej je bil rekorder himalajski zajec, katerega obstoj so potrdili na najmanj 5182 metrih nad morjem, kasneje pa naj bi bilo potrjeno tudi verodostojno pričanje o videnju tovrstnega zajca na višini 6130 metrov.
Znanstveniki zbrani okrog Jayja Storza z univerze v Nebraski v reviji pišejo, da smo doslej podcenjevali sposobnost sesalcev za prilagajanje na težke življenjske razmere v velikih višinah. Miši so se očitno prilagodile mrazu in majhni vsebnosti kisika v Andih.

A številna vprašanja ostajajo odprta. Miš z znanstvenim imenom phyllotis xanthopygus rupestris, ki je zelo razširjena v Patagoniji, živi namreč 2000 metrov nad mejo vegetacije in odprto ostaja tudi vprašanje, s čim se prehranjuje.
Komentiraj
Regional priporoča
Novo iz sveta
Zadnje z obale
Več kronike
ZARADI NJUNE VOŽNJE Z E-SKIROJEM IZGUBIL ŽIVCE: Na eni izmed izolskih ulici je zavrelo
M.U.
-
včeraj ob 11:00
V TRGOVINI SE JE POČUTIL KOT DOMA: Na koncu so mu vrata pokazali koprski policisti
M.U.
-
včeraj ob 08:51
Več trendov
Novo iz Slovenije
JANEZ JANŠA: "Državo smo izbojevali s pogumom ljudi, ki so verjeli v Slovenijo"
A.P.
-
danes ob 08:45
