Italijansko notranje ministrstvo je priznalo, da je gasilec Stelio Gropazzi umrl za posledicami dolgoletnega stika z azbestom, medtem ko je opravljal delo v tržaškem pristanišču, poroča Primorski dnevnik. Pokojnikovim vdovi in otrokom so zato izplačali 228 tisoč evrov odškodnine, upravičeni so do preživnine in drugih skrbstvenih storitev.
UMRL ZARADI STIKA Z AZBESTOM V TRŽAŠKEM PRISTANIŠČU: Družini izplačali odškodnino
Trst

Danes so iz Nacionalnega observatorija za azbest (ONA) sporočili, da je Gropazzi od leta 1956 do 1990 delal kot gasilec, leta 2008 pa je umrl zaradi pljučnega mezotelioma.
Pokojnik o tveganju pri delu ni bil seznanjen, njegovi svojci pa vrsto let niso vedeli, da je njegova smrt posledica izpostavljenosti azbestu brez ustrezne zaščite, piše časnik, ki dodaja, da je observatorij ONA vložil zahtevo za odškodnino, na tržaškem sodišču so tudi sprožili pravni postopek, v katerem so predložili vrsto dokazov o povezavi z izpostavljenostjo azbestu in smrtjo gasilca.
Komentiraj
Regional priporoča
Zadnje z obale
Več kronike
ZARADI NJUNE VOŽNJE Z E-SKIROJEM IZGUBIL ŽIVCE: Na eni izmed izolskih ulici je zavrelo
M.U.
-
včeraj ob 11:00
V TRGOVINI SE JE POČUTIL KOT DOMA: Na koncu so mu vrata pokazali koprski policisti
M.U.
-
včeraj ob 08:51
Več trendov
Novo iz Slovenije
JANEZ JANŠA: "Državo smo izbojevali s pogumom ljudi, ki so verjeli v Slovenijo"
A.P.
-
danes ob 08:45
