Minister za zunanje zadeve Anže Logar se bo v Zaprešiću na Hrvaškem danes srečal z zunanjim ministrom Hrvaške Gordanom Grlićem Radmanom in zunanjim ministrom Italije Luigijem Di Maiem. Srečanje bo potekalo v sklopu tristranskega sodelovanja v severnem Jadranu.
LOGAR DANES PRI HRVAŠKEMU KOLEGU: Bosta potrdila tihi dogovor o ribolovu v Piranskem zalivu?
Svet

Ministri bodo na srečanju ocenili dosedanji potek sodelovanja in obravnavali konkretne predloge za nadaljnje sodelovanje v severnem Jadranu.
Prvo tristransko srečanje zunanjih ministrov je potekalo 19. decembra 2020 v Trstu. Temu je sledilo srečanje na Brdu pri Kranju 21. aprila 2021, na njem pa so ministri podpisali skupno izjavo o okrepljenem sodelovanju v severnem Jadranu. V izjavi so bila določena tri področja okrepljenega sodelovanja, in sicer povezljivost (delovno skupino vodi Slovenija), zaščita okolja (delovno skupino vodi Hrvaška) in modro gospodarstvo (delovno skupino vodi Italija).
Komentiraj
kokodek |
04 .04. 2022 ob 13: 10
1
haha, sds radin še vedno ploska svojemu kapotu
Regional priporoča
Novo iz sveta
Zadnje z obale
Več kronike
ZARADI NJUNE VOŽNJE Z E-SKIROJEM IZGUBIL ŽIVCE: Na eni izmed izolskih ulici je zavrelo
M.U.
-
včeraj ob 11:00
V TRGOVINI SE JE POČUTIL KOT DOMA: Na koncu so mu vrata pokazali koprski policisti
M.U.
-
včeraj ob 08:51
Več trendov
Novo iz Slovenije
JANEZ JANŠA: "Državo smo izbojevali s pogumom ljudi, ki so verjeli v Slovenijo"
A.P.
-
danes ob 08:45
