RESNICA ŠE VEDNO V POGOVORIH O SODELOVANJU Z SDS: "Stvari so vedno pol-pol"

Slovenija

Za stranke, ki jih je premier Janez Janša povabil v partnerstvo za uspešno Slovenijo, se izteka rok za odgovor. Tega doslej niso podali le še v Resnici, kjer pravijo, da "pogovori še potekajo". Obenem se soočajo še z notranjimi pretresi, rezultat teh je več odhodov, ki pa jih pripisujejo prevelikim ambicijam in iskanju pozornosti. Na ponujeno partnerstvo so se s košarico sicer že odzvali v Levici in Vesni, Svobodi in ta teden tudi v SD.

V Resnici pa kljub temu, da se bo rok za odgovor, ki ga pričakujejo v kabinetu predsednika vlade, iztekel v naslednjih urah, trdijo, da pogovori o tem, ali sprejeti ponujeno roko sodelovanja, še potekajo. Tako v stranki na vsa vprašanja o tem, kdaj bodo sporočili svojo odločitev ter kdaj so predvidena zasedanja organov, odgovarjajo, da bodo odločitev javnosti sporočili, ko bo ta sprejeta.

Tako gre sklepati, da ni nujno, da bo stranka, ki se je pred volitvami zavezovala, da s SDS in njenim predsednikom Janšo ne bo sodelovala, svojo odločitev sporočila še danes.

Njen predsednik Zoran Stevanović je že v začetku tedna dejal, da se jim ne mudi, saj so jasno povedali, da bodo podpirali dobre predloge in zavračali slabe, ter da imajo svojo stranko, zato da niso nikakor odvisni od rokov SDS in njenega predsednika. "O teh zadevah bomo še diskutirali," je napovedal. V sredini izjavi je tako ponovil, da odločitev prepušča organom stranke, na vprašanje, kam se nagibajo, pa je dejal, da zares ne ve in da so "stvari vedno pol-pol".

Ob preteklih izjavah, ki so kazale na naklonjenost do podpisa, je nekoliko presenetil z navedbo, da v stranki ne vidijo "posebne potrebe, da podpisujemo karkoli". "Če podpišemo ta sporazum, kljub temu, da nas jasno postavlja v opozicijo, še vseeno pomeni nek način sodelovanja, mi smo pa jasno zavezani, da ne bomo sodelovali s SDS," je pojasnil.

Kot kaže, pa je nedoslednost pri spoštovanju te zaveze vsaj v delu članstva v mesecih po volitvah prinesla nekaj razočaranja. Stranka je v tem času zabeležila nekaj odhodov, v četrtek je odmeval odhod predsednika strankinega podmladka in v času kampanje vodje organizacije stranke Samo Juršič. Kot je zapisal na družbenem omrežju Facebook, odhaja zelo razočaran, zlasti ker je spoznal, da med "tem, kar se govori, in tem, kar se dejansko živi, včasih obstaja precej večja razlika, kot sem si bil pripravljen priznati".

Kot je med drugim zapisal, ugotavlja, da zgolj dobre ideje niso dovolj, potrebno je spoštovanje ljudi in dogovorov, korektnost in odgovornost, še zlasti pa ostati zvest vrednotam tudi takrat, ko nisi več "odvisen od podpore ljudi, ki so mu pomagali priti do cilja". V delovanju v stranki ne vidi več svoje prihodnosti, je zapisal in sklenil z besedami, da bo "vsak prej ali slej ocenjen po svojih dejanjih, ne po svojih besedah".

V stranki medtem navedbe Juršiča zavračajo z navedbami, da stranke ni zapustil prostovoljno. V daljšem zapisu na X pa so zvečer zapisali, da se po vsakih volitvah zgodijo premiki, ter navedli, da jih je po tokratnih zapustilo 15 članov, pridružilo pa se jim jih je več kot 1000.

Vzroke za odhod pa v stranki pripisujejo prevelikim ambicijam po funkcijah in denarju ter iskanju pozornosti v medijih. "Užaljeni povzročajo nered. Izsiljujejo za denar. Objavimo tudi kakšno sporočilo," so namignili. Upajo pa tudi, da vsi, ki so stranko zapustili in so se po njihovih informacijah združili, ustanovijo svojo stranko, se stehtajo na volitvah in naredijo kaj v dobro Slovenije.

Deli novico:

Komentiraj

Za komentiranje je potrebna  Prijava  oz.  Registracija