Štiri dni po tragediji v Novem mestu so oči javnosti uprte v državo, v ukrepe, ki jih obljublja na področju preprečevanja nasilništva in naj bi jih danes predstavili na izredni seji novomeškega občinskega sveta. Vendar je minuli konec tedna zaznamoval še en dogodek v Mariboru, otroke je na košarkarskem igrišču pred osnovno šolo napadla skupina Romov, poroča Maribor24. Eden od otrok je končal v bolnišnici.
SKUPINA ROMOV NA IGRIŠČU IZSILJEVALA OTROKE: Enega so pretepli, končal je v bolnišnici
Kronika

Incident naj bi se zgodil na igrišču pred eno od mariborskih osnovnih šol. Skupina otrok, starih okoli dvanajst let, je igrala košarko, ko jih je napadla skupina starejših Romov. Otroke so ustrahovali, jih žalili in od njih zahtevali denar. Enega od otrok so pretepli, utrpel je lažje poškodbe.
Na mariborski policijski upravi so potrdili, da so prejeli prijavo in da obravnavajo sum kaznivega dejanja nasilništva. Prijavo so prejeli iz UKC Maribor, kjer je v soboto zvečer pretepeni otrok poiskal zdravniško pomoč. Pretepla naj bi ga dva fanta. Po oskrbi v bolnišnici je bil predan v domačo oskrbo. Policisti primer preiskujejo.
Komentiraj
Regional priporoča
Več kronike
ZARADI NJUNE VOŽNJE Z E-SKIROJEM IZGUBIL ŽIVCE: Na eni izmed izolskih ulici je zavrelo
M.U.
-
včeraj ob 11:00
V TRGOVINI SE JE POČUTIL KOT DOMA: Na koncu so mu vrata pokazali koprski policisti
M.U.
-
včeraj ob 08:51
Zadnje z obale
Več trendov
Novo iz Slovenije
JANEZ JANŠA: "Državo smo izbojevali s pogumom ljudi, ki so verjeli v Slovenijo"
A.P.
-
danes ob 08:45
