SMRTONOSNA VROČINA: V Italiji zaradi visokih temperatur že pet žrtev

Svet

Italijansko ministrstvo za zdravje je danes v času vročinskega vala razširilo seznam mest, za katera velja rdeče opozorilo zaradi nevarnosti visokih temperatur. Po novem tako opozorilo velja za 18 od 27 največjih mest v Italiji. Zaradi vročine naj bi v državi doslej umrlo najmanj pet ljudi, navaja italijanska tiskovna agencija Ansa.

Rdeče opozorilo danes velja za mesta Ancona, Bari, Benetke, Bologna, Bolzano, Brescia, Firence, Frosinone, Genova, Latina, Milano, Perugia, Pescara, Rieti, Rim, Torino, Verona in Viterbo. Tovrstno opozorilo pomeni, da vročina predstavlja tveganje za zdravje celotnega prebivalstva, ne le ranljivih skupin.

V povezavi z vročino naj bi v Italiji umrlo najmanj pet ljudi, in sicer dva kmeta na območjih Lodi in Piacenza, delavec v bližini Padove, brezdomec v Neaplju in moški, ki je umrl na pokopališču v Garlascu. Posledice vročinskega vala se v državi kažejo tudi v porastu obiskov urgence v večjih mestih.

"Lahko ocenimo, da se je število obiskov na urgentnih oddelkih v večjih mestih povečalo za 10 do 15 odstotkov," je dejal predsednik Italijanskega društva za urgentno medicino (Simeu) Alessandro Riccardi. Pojasnil je, da zaenkrat ni razloga za skrb in dodal, da gre pri porastu predvsem za obiske starejših ljudi, pa tudi oseb z duševnimi motnjami.

Deli novico:

Komentiraj

Za komentiranje je potrebna  Prijava  oz.  Registracija