Operater poškodovane japonske jedrske elektrarne Fukušima Daiči, podjetje Tepco, je danes sporočil, da se je v elektrarni razlilo štiri tone radioaktivne vode, ki je najverjetneje onesnažila prst in najbrž tudi podtalnico. Tepco ima že dolgo težave z nadziranjem radioaktivne vode v elektrarni, ki jo uporabljajo za hlajenje reaktorjev.
V Fukušimi so se razlile štiri tone radioaktivne vode

Do izlitja je prišlo, ko so delavci prečrpavali deževnico iz betonskega žleba v prazen 12-tonski rezervoar, ki je stal na zemlji, so sporočili iz Tepca. Pri tem so delavci odkrili, da se je iz rezervoarja izlivala voda. Tepco ocenjuje, da se je izlilo približno štiri tone deževnice.
"Voda sama je bila deževnica. A je padla na območje jedrske elektrarne Fukušima ter bi lahko vsebovala radioaktivne snovi," je povedal predstavnik Tepca in dodal, da je voda stekla v prst.
Regional priporoča
Zadnje z obale
Več kronike
VEČURNA ZAPORA SKRIVALA TRAGEDIJO: Policija razkrila razlog dramatične intervencije
M.U.
-
danes ob 11:42
PRETEPALA IN ROPALA DIJAKE: 19-letnikoma z območja Krškega večletni zaporni kazni
U.G.
-
danes ob 10:39
Več trendov
Novo iz Slovenije
ČE IMATE TA OTROŠKI AVTOSEDEŽ, UKREPAJTE TAKOJ: Predstavlja resno tveganje (FOTO)
M.U.
-
danes ob 09:11
JANEZ JANŠA: "Državo smo izbojevali s pogumom ljudi, ki so verjeli v Slovenijo"
A.P.
-
včeraj ob 08:45
